Aktualnie jesteś w: Home / Blog / Autor Bloga

Autor Bloga

Autor bloga od 1994 roku pracuje w branży marketingu. Jeden z prekursorów marketingu
bezpośredniego a później marketingu zintegrowanego.
W Spółce Polskie Centrum Marketingowe Sp. z o.o. (PCM) wdrożył wiele innowacyjnych rozwiązań w Projektach dla obecnych i przyszłych liderów.

Jest współtwórcą sukcesów wielu firm w Polsce. Zawsze zwraca uwagę na cele strategiczne Klienta. Umiejętnie bada potencjał tkwiący w firmie, aby jak najmniejszym kosztem osiągnąć możliwie wysokie efekty. Opracowuje strategię działań łącznie z szacowaniem efektów i wyników firmy. Zwykle wdraża i realizuje strategię rozwoju firmy. Model działań oparty jest na zintegrowanych usługach w internecie połączonych z komunikacją bezpośrednią na obecnych, byłych i potencjalnych Klientach.

Autorskie badania

W 2010 roku opracował autorskie badanie wskaźnika Satysfakcji Klientów, zwane pierwotnie Projekt RP. W wyniku rozmów z Klientami i Partnerami (m.in. Millword Brown SMG/KRC, a obecnie Kantar Millward Brown) oraz dopracowaniem szczegółów przez Pracowników Zespołu Spółki Marketing Relacji Sp. z o.o. obecna nazwa, to Badanie Satysfakcji, Rekomendacji i Poleceń (Badanie SRP©).
Spółka Marketing Relacji Sp. z o.o. posiada autorski System do Badanie SRP© we wszystkich formach komunikacji bezpośredniej w (formie telefonicznej CATI, SMS i e-mail).
Główne przewagi badania to bardzo dokładny pomiar wskaźnika satysfakcji Klientów i jednocześnie duże, natychmiastowe wsparcie sprzedaży.
Obecnie Jan Załęcki realizuje strategiczne Projekty, nie tylko dla liderów rynków, ale również dla firm średnich i małych, korzystając z ponad 24-letniego doświadczenia w rozwoju firm umiejętnie łączy wszystkie, najważniejsze obszary dla każdej firmy tj. wsparcie sprzedaży, obsługa Klientów, odzyskiwanie utraconych Klientów, Badanie wskaźnika satysfakcji Klientów i monitoringu opinii w internecie.
Efektywnie poprawia i buduje wizerunek oraz wartość firm i osób takich jak: sportowcy, aktorzy i managerowie.

Autor bloga — współpraca z klientem

Z grupy ponad 1000 Klientów, z którymi współpracował, wiele zakończyło się sukcesem, warto wymienić m.in:

 1. Program Powszechnej Prywatyzacji dla Centrali Banku PKO BP (96% sprzedaży Świadectw Udziałowych)
 2. 17 lat wspierał w dynamicznym rozwoju Wydawnictwo CH Beck Sp. z o.o.
 3. Przez 16 lat od powstania Wydawnictwa Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. kompleksowo wspierał jej rozwój
 4. 12 lat kompleksowo wspierał Spółkę Netia SA. W zakresie: planowania strategicznego, pozyskiwania i obsługi klientów, w działaniach anty churn oraz w budowie wartości i rentowności Spółki
 5. 5 lat pracował dla Fundacji Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” w zakresie pozyskiwania darczyńców, udzielania licencji na bazy potencjalnych darczyńców oraz kompleksowej usługi direct mail
 6. 6 lat wspierał Europejski Fundusz Leasingowy S.A. w aktualizacji i rozbudowie bazy i wsparciu sprzedaży
 7. Przez 3 pierwsze lata wspierał pozyskiwanie klientów dla LINK4 Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.
 8. Organizował uruchomienie i przez 7 lat wspierał rozwój Projektu Cyfrowy Polsat S.A.
 9. Opracowywał koncepcje rozwoju i przez 5 lat wspierał Projekt zumi.pl dla onet.pl S.A.
 10. Kompleksowo przez 4 lata obsługiwał Program lojalnościowy SMART dla Shell Polska Sp. z o.o.
 11. 10 lat wspierał rozwój Institute for International Research Sp. z o.o., wielokrotny prelegent Konferencji
 12. Doradzał i zarządzał Projektami Agencji doradczej SAZ Dialog AG Europe
 13. Budował i badał relacje oraz pozyskiwał Klientów dla Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.
 14. W okresie 7 lat zarządzał Projektami cross selling-owymi dla Amplico Life S.A.
 15. Przez 5 lat realizował Projekty cross selling -owe pozyskiwania klientów dla AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A. i AXA Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.
 16. Przez 4 lata budował markę i wartość firmy, badał wskaźniki satysfakcji Klientów oraz pozyskiwał klientów dla Liberty Seguros Compania de Seguros y Reaseguros S.A.
 17. 10 lat wspierał w rozwoju Francuski Instytut Gospodarki Polska Sp. z o.o.
 18. 10 lat wspierał w obsłudze Klienta Polska Telefonia Komórkowa Centertel Sp. z o.o.
 19. Przez 6 lat obsługiwał Program lojalnościowy Knauf Insulation Sp. z o.o. w zakresie usługi fulfillment
 20. 5 lat pracował dla Renault Polska Sp. z o.o. w zakresie m.in. obsługi programu lojalnościowego, obsługi infolinii, badania wskaźnika satysfakcji klientów i budowy dobrych relacji z Klientami
 21. 3 lata świadczył usługi dla Kia Motors Polska Sp. z o.o. w zakresie obsługi infolinii i badania wskaźnika satysfakcji klientów
 22. 3 lata pracował dla Skarbiec Mennicy Polskiej S.A. w zakresie pozyskiwania klientów i dosprzedaży
 23. Uruchamiał i wdrażał Projekt Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej Ministerstwa Gospodarki
 24. Od 6 lat buduje, zarządza i administruje bazą Metro Properties Sp. z o.o. i wspiera systemowo komunikację SMS
 25. Przez wiele lat wspiera rozwój w zakresie wsparcia sprzedaży firmy z Grupy Nationale-Nederlanden
 26. 3 lata obsługuje kompleksowo Spółką THE BIG CHALLENGE w kampaniach direct mail
 27. Opracował i realizuje koncepcje rozwoju Projektu, który polega na aktywacji punktów sprzedaży i reklamie sklepów z funkcją cash back dla weeComomy AG w systemie wee w modelu płatności CPO/CPS.
 28. Badał satysfakcję Klientów Business Link i Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości oraz wspierał w pozyskiwaniu najemców nowoczesnych powierzchni biurowych w Warszawie w Biurowcu Zebra i na Stadionie Narodowym
 29. Dla największej polskiej Spółki Energosystem Sp. z o.o., która działa na polskim rynku ponad 25 lat zarządzał badaniami satysfakcji Klientów oraz wspierał w zakresie pozyskiwania nowych Klientów
   Modele biznesowe

Niektóre modele biznesowe stały się standardami w branżach takich jak: wydawnictwa, paliwa, fundacje, bankowość, ubezpieczenia, telekomunikacja, informatyka, portale www.

Znany jest z dużego zaangażowania w Projekty. Silne strony to: wizjoner otwarty na wyzwania oraz ambitne cele, kreatywny, konsekwentny w działaniu, analityk.

W 2010 roku zaliczony do grona 25 najlepszych osobistości polskiego outsourcingu – Gazeta Finansowa. Opiniotwórca ok. 150 artykułów z zakresu marketingu zintegrowanego. Prelegent Kongresów w Polsce i w UE. Kierował Zespołami wielkości ok. 1000 Osób. Spółka PCM zdobyła: pierwsze miejsce i tytuł Mazowiecka Firma Roku w kategorii „Usługi dla Biznesu”, dwa Medale Europejskie za usługi i 4-krotonie tytuł Gazela Biznesu.

Zainteresowania: badminton, fotografia. Wyznaje wartości chrześcijańskie.
Motto: „Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, kiedy ją się dzieli”.

Autor Bloga

  Marketing Relacji Sp. z o.o., ul. Mangalia 4, lok. 206, 02-758 Warszawa, KRS 0000322803, NIP 951-22-75-561, Kapitał zakładowy: 200 000 zł
  © 2024 Marketing Relacji Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.