Sprzedaż

Usługę wsparcia sprzedaży realizujemy dla startupów, jak również dla liderów rynków. Posiadamy bardzo duże doświadczenie we wsparciu sprzedaży. Wspieraliśmy rozwój projektów zarówno na początkowym etapie firmy, jak również wspieraliśmy rozwinięte projekty dla klientów z niemal każdej branży. Najwięcej Projektów realizujemy dla branż OZE, e-commerce, ochrona zdrowia, finanse oraz motoryzacja.

Indywidualnie do każdej specjalizacji i profilu Klienta dobieramy efektywne formy marketingowej komunikacji bezpośredniej. Działania komunikacji bezpośredniej lub zintegrowanej komunikacji bezpośredniej często łączymy z działaniami w internecie i social mediami.

Wysoka jakość i efekty naszych usług

W okresie ponad 20 lat zrealizowaliśmy wiele projektów wsparcia sprzedaży dla bardzo dużej ilości klientów. Dzięki temu zdobyliśmy bardzo duże doświadczenie. Ponadto cały czas śledzimy nowe trendy w Polsce, a zwłaszcza na światowych rynkach, w tym USA. Stale doskonalimy jakość i efektywność naszych działań.
Dzięki temu doskonale łączymy potencjał naszego Klienta z naszym know how.

Naszym dużym atutem jest budowa relacji z potencjalnymi klientami zanim doradca zacznie rozmowę z potencjalnym klientem. Realizujemy to w ten sposób, że przy pierwszym zdaniu zawiązujemy do istniejących relacji lub od pierwszych zdań budujemy relację z każdym, potencjalnym klientem. W trakcie rozmowy weryfikujemy potencjalnego klienta, czy spełnia on oczekiwania naszych klientów. W przypadku pomyślnej weryfikacji informujemy każdego, potencjalnego klienta o przewagach konkurencyjnych firmy, dla której pracujemy. Ponadto informujemy o atutach produktu lub usługi klienta.

Nasz potencjał

Docieramy w sposób bezpośredni, czyli efektywny niemal do każdej firmy i każdej osoby indywidualnej w Polsce. Jesteśmy administratorem własnej bazy firmy typu B2B EFEKT NOWA, w której znajduje się ponad 3,2 mln potencjalnych klientów biznesowych. Ponadto współpracujemy z 24 administratorami baz typu B2C. Znajduje się w nich łącznie ok. 26 mln potencjalnych klientów indywidualnych, w tym 4,2 mln stanowią właściciele domów jednorodzinnych. Biznesowa baza i bazy osób indywidualnych zawierają ponad 20 kryteriów wyboru. Dzięki temu naszym Klientom precyzyjnie dobieramy grupy docelowe według danych demograficznych, geograficznych, behawioralnych, zamożności oraz wielkości zatrudnienia firmy.
Duży potencjał oraz szczegółowe kryteria doboru umożliwiają nam wsparcie rozwoju klientów również tych z największymi celami strategicznymi.

Co to jest wsparcie sprzedaży?

Wsparcie sprzedaży głównie polega na ułatwianiu i przyśpieszaniu pracy handlowców, a także optymalizacji ich pracy, aby wszystkie działania były jak najbardziej efektywne. W ten sposób łatwiej jest działu handlowemu realizować cele sprzedażowe. Skuteczny dział sprzedaży konsekwentnie buduje dobre relacje z klientem i dostarcza niezbędne dla jego firmy rozwiązania. Ostatecznie wypracowane relacje z klientami wspomagają osiąganie strategicznych celów firmy. Jeśli klient będzie miał zapotrzebowanie na konkretny produkt / usługę, to w pierwszej kolejności zwróci się do firmy, w której ma już zbudowane relacje.

Wsparcie sprzedaży


Nasze usługi w zakresie wsparcia sprzedaży

Usługi w zakresie wsparcia sprzedaży nasz Zespół Managerów spółki świadczy przez ponad 25 lat. Zaczynaliśmy od udzielania licencji na bazy danych poprzez różne formy komunikacji bezpośredniej aż do działań w internecie.
Nasi Klienci największe efekty uzyskiwali zawsze i nadal uzyskują poprzez zintegrowane działania kilku form komunikacji. Niekiedy łącząc dwie formy komunikacji dobrze dopasowane do określonego projektu powodowały końcowy wzrost efektów aż o 400 proc.

Realizujemy usługi wsparcia sprzedaży w zakresie:

 • Udzielanie licencji na bazy biznesowe i bazy osób indywidualnych
 • Wysyłki SMS, MMS, mailing i direct mail
 • Generowanie Leadów Sprzedażowych – gorących leadów na wyłączność
 • Umawianie Spotkań Handlowych z wysoką jakością i dużymi efektami
 • Reklama Google Ads i reklama Facebook Ads
 • Pozycjonowanie SEO, SXO
 • Artykuły sponsorowane i reklama na portalu TOP-OZE.pl
 • Artykuły sponsorowane i reklama na portalach horyzontalnych i branżowych

 

Udzielanie licencji na bazy biznesowe i bazy osób indywidualnych

Informacje o bazach wraz ze statystykami oraz kryteriami wyboru znajdują się na dedykowanych podstronach:

potencjalni klientów biznesowych

potencjalni klienci indywidualni

 

Wysyłki SMS, MMS, mailing i direct mail

Informacje o wysyłkach znajdują się na dedykowanych podstronach:

masowe wysyłki SMS/MMS

mass mailing: kampanie e-mail

mailing Facebook

direct mail – adresowa wysyłki pocztowa

 

Generowanie Leadów Sprzedażowych – gorących leadów na wyłączność

Leady sprzedażowe generujemy na bieżąco według indywidualnych potrzeb naszych Klientów. Wygenerowane przez nas gorące leady sprzedażowe posiadają wysoką jakość i dużą konwersję w procesie sprzedaży.
Leady w zależności od wielkości grupy docelowej, celu i budżetu klienta generujemy w różnych formach. Najczęściej generujemy leady sprzedażowe przez rozmowy telefoniczne, z wysyłek SMS, MMS oraz email, Internet, portale Social Media oraz Landing Page. Wszystkie wygenerowane przez nas leady posiadają niezbędne zgody, pozyskane indywidualnie dla naszego Klienta.
Generujemy leady do dwóch grup docelowych tj. zarówno do potencjalnych klientów B2B (potencjalni klienci biznesowi) oraz potencjalnych klientów B2C (potencjalni klienci indywidualni).
Więcej informacji o usłudze pozyskiwania leadów sprzedażowych i kampaniach lead generation piszemy na naszej dedykowanej podstronie Leady Sprzedażowe.

 

Umawianie Spotkań Handlowych z wysoką jakością i dużymi efektami

Przez ponad 25 lat zdobyliśmy bardzo duże doświadczenie. W tym okresie stale doskonalimy proces umawiania spotkań handlowych. W odróżnieniu od wielu firm dajemy wysoką, bo 90 proc. gwarancję na każde umówione spotkanie. Ponadto wysoką jakość wspólnie z Klientem wypracowujemy poprzez bieżące badanie satysfakcji klientów Badanie WSK©. Dzięki pracy w tym modelu zwykle cały Zespół Doradców naszych Klientów podnosi efekty sprzedaży o co najmniej 10 proc. Dodatkowo w trakcie współpracy wspólnie z Klientem pracujemy nad poprawą jakości i efektów pracy każdego doradcy i każdego konsultanta telefonicznego.

Projekty umawiania spotkań handlowych, jak i generowania leadów sprzedażowych zawsze realizuje dedykowany zespół konsultantów telefonicznych. Podczas rozmowy telefonicznej potencjalnemu klientowi przekazujemy najważniejsze informacje o firmie i przewagi konkurencyjne jego produktu lub usługi. Ponadto sprawdzamy, czy klient spełnia wszystkie kluczowe kryteria naszego Klienta. Dzięki temu efekty sa wyższe i poziom reklamacji stosunkowo niski.

Spotkania handlowe lub leady generowane są na wyłączność dla klienta. Dzięki temu nasi Klienci uzyskują znacznie wyższe wyniki sprzedażowe.

Projekt umawiania spotkań dzieli się na dwa etapy.

Przygotowanie Projektu oraz dedykowanego Zespołu Call Center:

 • Określenie celów na okres testowy i na następne miesiące
 • Obliczenie i zaplanowanie zasobów osobowych
 • Przygotowanie profilowanej bazy wg targetów
 • Przygotowanie Skryptu Rozmów i samouczka
 • Przygotowanie Wzorów Raportów
 • Dobór Konsultantów
 • Przygotowanie komunikatów wysyłek SMS
 • Przygotowanie i organizacja kalendarzy
 • Dostarczenie dobrego systemu CRM – opcja
 • Przygotowanie dedykowanej aplikacji
 • Szkolenie Konsultantów zasady pracy, o firmie, produkcie Klienta
 • Omówienie z Kadrą Zarządzającą Klienta z zasad współpracy
 • Określenie harmonogramów działań

Realizacja i rozwój Projektu:

 • Ruch wychodzący: rozmowy telefoniczne
 • Potwierdzanie SH przez wysyłki SMS w dniu rozmowy
 • Badanie satysfakcji Klientów z pracy Konsultantów i Handlowców
 • Wyrywkowa kontrola jakości umówionych SH przez Konsultantów – odsłuch RT
 • Analizy bieżących efektów wg baz, rejonów, Konsultantów
 • Bieżące raportowanie/ co dzień
 • Cykliczne rozmowy / co tydzień
 • Stałe doskonalenie procesów i efektów – doszkolenia
 • Potwierdzanie planów na kolejny okres lub małe korekty

 

Pozycjonowanie SEO, SXO, reklama Google Ads i reklama Facebook Ads

Usługę pozycjonowania wykonujemy na podstawie analizy ruchu na domenie Klienta, pozycji fraz kluczowych i poprawności treści zgodnie z SEO, a także linkowania zewnętrznego, jak i zewnętrznego tj. link building. Nasze usługi w zakresie pozycjonowania i kampanii Google Ads i kampanii Facebook Ads pozytywnie wpływają na widoczność stron internetowych w Google oraz wspierają przeprowadzanie kampanii marketingowych w mediach społecznościowych. Więcej informacji o usługach pozycjonowania, kampaniach Google Ads, kampaniach Facebook Ads oraz innych naszych usługach internetowych znajduje się na naszej oddzielnej, dedykowanej podstronie Reklama w Internecie.

 

Usługi wsparcia sprzedaży na portalu TOP-OZE.pl

Od czerwca 2021 roku rozwijamy nasz autorski portal dedykowany branży Odnawialne Źródła Energii (OZE). Nasz portal TOP-OZE.pl dedykowany jest każdej osobie i firmie w Polsce. Dzięki portalowi dostarczamy ważne i bieżące informacje z rynku, ale także raporty i rankingi o najlepszych wykonawcach, producentach i firmach handlowych z branży OZE – TOP 500 Firm OZE. Ranking przygotowany jest wg wartości średniej wszystkich ocen i ilości ocen na Google.

Ponadto portal zawiera kalkulator oszczędności kosztów energii. Na podstawie własnych, indywidualnych kosztów rachunków za prąd i indywidualnych własnych prognoz można sprawdzić ile można zaoszczędzić instalując instalacje fotowoltaiczne. W ostatnim czasie kalkulator cieszy się oraz większym powodzeniem, dostajemy wiele pozytywnych opinii. Osoby indywidualne oraz właściciele firm chętnie polecają go swoim znajomym.

Usługi dedykowane dla Wykonawców, producentów, firm handlowych z branży OZE oraz branż powiązanych np. branża budowlana, ubezpieczenia, banki, leasing, doradztwo prawne, księgowość i inne.

 • Wizytówki na portalu
 • Artykuły sponsorowane
 • Reklamy graficzne
 • Linkowanie – Partnerzy portalu TOP-OZE.pl
 • Ogłoszenia o pracę

 

Zapraszamy do rozmów. Obecnie dla Klientów mamy jeszcze bardzo atrakcyjne warunki i duże rabaty. Dużym wyróżnikiem naszego portalu w porównaniu do innych portali jest gwarancja wygenerowania  ruchu na domenie. Oznacza to, że jeśli osiągniemy większy ruch od deklarowanego, Klient posiada większe wyniki bez dodatkowych dopłat. W przypadku jeśli ruch w danym miesiącu okazałby się mniejszy, wówczas wydłużamy okres reklamy aż do przekroczenia gwarantowanej ilości użytkowników.

Dlatego współpraca z nami jest w pełni bezpieczna i zachęcamy do kontaktu i wysyłania zapytań na adres: bok@top-oze.pl.

 

Artykuły sponsorowane i reklama na portalach horyzontalnych i branżowych

Posiadamy dziennikarzy branżowych oraz ponad 25 lat doświadczeń w copywriting-u. Pierwsze doświadczenia w przygotowaniu treści marketingowych zdobyliśmy tworząc listy i oferty do usług direct mail. Przez wiele ostatnich lat tworzymy treści i artykuły zgodne z zasadami SEO i SXO.

Współpracujemy również na stałe od wielu lat z doświadczonymi, profesjonalnymi:

 • Grafikami
 • Drukarniami
 • Web masterami
 • Informatykami – programistami kodującymi landing page, mailingi, newslettery, bannery i html5
 • Fotografami, filmowcami oraz montażystami
 • Firmami eventowymi

 

Po określeniu zakresu współpracy z Klientem, opracowujemy plan działań. Do każdego artykułu wspólnie z Klientem przygotujemy plan i określamy cel oraz konkluzję artykułu. Każdy opracowany przez naszego dziennikarza artykuł sponsorowany jest autoryzowany przez Klienta przed jego publikacją.
Dodatkowo każdy opublikowany artykuł na portalu TOP-OZE.pl promujemy w mediach społecznościowych, m.in. LinkedIn, Facebook oraz w profilowanych grupach tematycznych.

Nasz Zespół pomógł dużej ilości firm w efektywnym rozwoju. Niektóre firmy zostały liderami rynku zaczynając z nami współpracę od etapu startupu. Inne, które były już liderami znacznie umocniły swoją pozycję.

Dlatego zapraszamy do niezobowiązujących rozmów w celu nawiązania stałej, rozwojowej współpracy.
Dla sprawdzenia jakości i efektów współpracy z nami, zawsze zaczynamy od testów.

Brief z założeniami należy wysłać przez kliknięcie w poniższy przycisk lub wysyłając zapytanie z założeniami na adres: bok@marketingrelacji.com.

 

Marketing Relacji Sp. z o.o., ul. Mangalia 4, lok. 206, 02-758 Warszawa, KRS 0000322803, NIP 951-22-75-561, Kapitał zakładowy: 200 000 zł
© 2024 Marketing Relacji Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.