Utrzymanie klientów

Nadrzędnym celem każdej firmy jest utrzymanie klientów. Oznacza to wykonanie takich działań w firmie, aby możliwie jak największa ilość pozyskanych klientów dokonywała wielokrotnych zakupów. Okres współpracy klienta z firmą powinien być jak najdłuższy.
Te wszystkie czynności są strategiczne dla każdej firmy. W celu utrzymania możliwie dużej ilości klientów konieczne jest zbudowanie trwałej relacji między marką a konsumentami.

Utrzymanie klientów

Utrzymanie klientów. W celu utrzymania możliwie dużej ilości klientów konieczne jest zbudowanie trwałej relacji między marką a konsumentami.

Nasze doświadczenie i potencjał

W tym strategicznym obszarze działań nasz Zespół posiada wyjątkowo duże doświadczenie. Realizowaliśmy projekty na etapie startupu, jak również w fazie dużego rozwoju firmy. Wspieraliśmy projekty związane z pozyskiwaniem setek tysięcy, a nawet kilku milionów klientów. Następnie realizowaliśmy jeszcze więcej projektów związanych z utrzymaniem klientów.

Dla przykładu nasz Zespół Managerów obsługiwał programy lojalnościowe: kompleksowo obsługiwaliśmy pierwszy program lojalnościowy stacji paliw SMART dla Shell Polska, Cyfrowy Polsat, dla Nestle S.A. oraz dla wszystkich największych browarów, czy dla kilku marek z branży motoryzacyjnej.
Dla wszystkich wyżej wymienionych klientów tworzyliśmy m.in. największe w Polsce bazy danych, które zawierały od kilkuset do kilku milionów ich klientów. W oparciu o bazy realizowaliśmy wiele ważnych projektów wyłącznie dla naszych Klientów. Na życzenie klienta realizowaliśmy również efektywne działania cross sellingowe np. dla PKO BP.

Ponadto z dużym sukcesem obsługiwaliśmy konkursy dla gazety – portalu Super Express.

Największym sukcesem zakończył się Konkurs – Program Powszechnej Prywatyzacji (Konkurs PPP). Z naszej Strony wnieśliśmy kilka ważnych pomysłów, które m.in. przełożyły się na zaufanie klientów. Wynikiem naszego wsparcia był zakup aż ponad 96 proc. świadectw udziałowych przez uprawnione osoby dorosłe tj. pełnoletnie!

Realizowaliśmy również wiele działań związanych z utrzymaniem klientów, typu cross selling i up selling dla: banków, firm ubezpieczeniowych, telewizji, wydawnictw, portali itp.

Działania typu anti churn, które bezpośrednio wpływały na utrzymanie klientów realizowaliśmy m.in. dla Netia S.A. Wspólnie z klientem zwiększyliśmy aż o 400 proc. KPI związany z zatrzymaniem klientów. Zaczynając współpracę klient zatrzymywał 10 proc. Natomiast wspólnie wypracowaliśmy zwiększenie do 44 proc. tj. zwiększyliśmy wskaźnik zatrzymania klientów aż 4,4 razy.

Nasza Spółka realizowała też projekt dla sieci hipermarketów Metro Properties (Real, Auchan i inne marki). Łącznie współpracowaliśmy przez dziewięć lat. Co najważniejsze tworzyliśmy i zarządzaliśmy bazą klientów jednego z liderów rynku z branży nieruchomości – handlowej.

 

Zakres usługi

W ramach usługi utrzymania klientów profesjonalnie i efektywnie wykonujemy:

 • Przygotowanie programów lojalnościowych
 • Obsługa programów lojalnościowych
 • Badanie opinii klientów
 • Badanie satysfakcji klientów
 • Badanie opinii pracowników
 • Badanie jakości obsługi klientów
 • Cross selling
 • Up selling
 • Odzyskiwanie klientów, którzy wypowiedzieli umowę
 • Odzyskiwanie byłych klientów, którym skończyła się umowa
 • Przedłużanie umów z klientami

Usługi w zakresie utrzymania klientów wykonujemy kompleksowo. Zwykle nasi Klienci uzyskują podwójne korzyści:

 1. Najczęściej poprawiamy jakość, a zwłaszcza efekty realizowanych projektów.
 2. Często wprowadzamy nowe projekty, których klient nie realizuje.

Tym samym zmniejszamy wskaźnik churnu, czyli migracji klientów i zwiększamy ilość i wartość obsługiwanych klientów.

W przypadku jeśli na nowe ww. działania nasz Klient nie zarezerwował wcześniej budżetu, to zwykle klienci przesyłają budżet zarezerwowany na działania w obszarze pozyskiwania nowych klientów. W tym obszarze posiadamy wyjątkowo duże doświadczenie. Tego typu projekty realizujemy już przez ponad 25 lat, w tym dla startupów, a najwięcej dla liderów wielu branż. Praktycznie we wszystkich tego typu projektach tj. dla ponad 90 proc. klientów poprawiliśmy ich wyniki. Potwierdzają to opinie naszych Klientów oraz publikacje naukowe.
Ważne jest również, że w naszych działaniach dbamy o bardzo dobre opinie klientów naszych Klientów. Przejawia się to większą liczbą poleceń, listów referencyjnych i pozytywnych opinii na wizytówkach naszych Klientów. Dlatego gwarantujemy, że za określony budżet w ramach usługi utrzymania klientów wypracujemy dla naszego Klienta wyższe efekty, a co za tym idzie wyższy przychód i wyższe zyski.

Oznacza to, że współpracując z nami Wasza firma uzyska określone, wymierne korzyści tj. gwarancję obniżki kosztów i/lub zwiększenia przychodów i rentowności firmy naszego Klienta.

Zapraszamy do niezobowiązujących rozmów w celu nawiązania stałej, rozwojowej współpracy.

Brief z założeniami należy wysłać przez wypełnienie poniższego formularza lub wysyłając zapytanie z założeniami na adres: bok@marketingrelacji.com.

[[[["field47","equal_to","2"]],[["show_fields","field48"]],"and"]]
1 Step 1
Nazwa firmy
Adres www
Imię i Nazwisko
Nr telefonu
Opis Usługi – założenia w punktach
0 /
Administratorem Twoich danych osobowych jest Marketing Relacji Spółka z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Mangalia 4/206. Podane przez Ciebie tutaj dane będziemy przetwarzać w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie.
Previous
Next
FormCraft - WordPress form builder
Marketing Relacji Sp. z o.o., ul. Mangalia 4, lok. 206, 02-758 Warszawa, KRS 0000322803, NIP 951-22-75-561, Kapitał zakładowy: 200 000 zł
© 2024 Marketing Relacji Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.