Walidacja baz danych

Celem walidacji jest zwiększenie efektów kampanii i obniżenie kosztów. Przy niektórych bazach danych można oszczędzić co najmniej 10 proc, czasami nawet 50 proc. a niekiedy znacznie więcej kosztów pracy konsultantów telefonicznych.

Do walidacji potrzebny jest profesjonalny system oraz specjalista IT z dużym doświadczeniem.
Na rynku występują telefony komórkowe i stacjonarne, dlatego w praktyce potrzebne są dwa systemy tj. jeden do walidacji telefonów komórkowych oraz drugi do walidacji telefonów stacjonarnych.

Walidacja baz danych

Czym jest walidacja bazy danych?

Walidacja polega na wyeliminowaniu z bazy danych wyłączonych numerów telefonów na stałe lub tymczasowo. Ponadto podczas walidacji można usunąć z bazy numery telefonów wpisanych przez pomyłkę i numery telefonów wpisanych błędnie.

Marketingowe bazy danych jak również każda baza numerów telefonów z dnia na dzień zmienia się i starzeje. Z różnych powodów osoby i firmy rezygnują ze swoich numerów telefonów. Wraz z likwidacją firmy, często numery do nich stają się nieaktualne. Telefony służbowe, których pracownicy przebywają na urlopie lub zwolnieniu lekarskim zazwyczaj są wyłączane na określony czas. Dlatego ważne jest, aby tuż przed rozpoczęciem każdej kampanii telefonicznej lub projektu telemarketingowego przeprowadzić proces walidacji bazy danych.

 

Nasza usługa walidacji baz

Walidację baz realizujemy w oparciu o dwa odrębne systemy. Jeden służy nam do walidacji numerów telefonów komórkowych, a drugi do walidacji numerów stacjonarnych.
Usługi walidacji wykonuje u nas Manager z ponad 25 letnim doświadczeniem w przygotowaniu, deduplikacji i walidacji baz danych.

W wyniku deduplikacji uzyskujemy informacje o numerach aktywnych w sieci, na stałych lub tymczasowo wyłączonych z sieci. Ponadto możemy ustalić operatora, u którego zarejestrowany jest dany numer.

Warto przeprowadzać proces walidacji, aby do każdego projektu przekazywać możliwie najwyższej jakości bazę. Wówczas konsultanci telefoniczni i handlowcy zadowoleni są z pracy na dobrej jakości bazie danych. Efekty kampanii wzrastają co najmniej o 10 proc. a niekiedy nawet o 50 proc. i więcej. W ten sposób znacznie efektywniej zarządza się potencjałem bazy danych. W efekcie przełoży się to na więcej pozyskanych leadów, umówionych spotkań i pozyskanych klientów czy tez sprzedanych produktów i usług. Jednocześnie firma, która pracuje na zwalidowanej bazie danych uzyska wyższe efekty przy niższych kosztach.

Należy też pamiętać, że firmy gdy kupują słabej jakości bazy danych, to nie tylko tracą koszty na realizacji projektu, ale również tracą pracowników i ponoszą dodatkowe koszty związane z ponowną rekrutacją.

Według naszych Klientów jakość naszych usług jest bardzo wysoka, a ceny naszej usługi walidacji bazy danych są jedne z najniższych w Polsce. Dlatego ponad 90 proc. naszych Klientów zostaje naszymi stałymi Klientami. Zlecają nam usługi walidacji bazy danych cyklicznie co miesiąc.

Dlatego w celu otrzymania indywidualnej oferty na usługę walidacji, prosimy o przysłanie założeń poprzez kliknięcie w poniższy przycisk.

Marketing Relacji Sp. z o.o., ul. Mangalia 4, lok. 206, 02-758 Warszawa, KRS 0000322803, NIP 951-22-75-561, Kapitał zakładowy: 200 000 zł
© 2023 Marketing Relacji Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.