Aktualnie jesteś w: Home / Blog / Co wpływa na SUKCES?

Co wpływa na SUKCES?

Co wpływa na SUKCES?

18.09.2020

Co wpływa na SUKCES. Z jednym z Klientów z fotowoltaiki pracujemy 1 rok. Klient posiadał swoje procedury w sprzedaży. Nasza Spółka przez ponad 20 lat współpracując z liderami wypracowała efektywny model wsparcia ich rozwoju. Dziś podzielimy się ciekawym case study dotyczącym przyjęcia do pracy nowych Doradców.

Wyzwaniem naszego Klienta było zwiększenie efektów pracy Doradców. Właściciel Firmy zawierał 50% umów z umówionych spotkań. Doradcy zdecydowanie mniej. Wsparliśmy Klienta naszym know-how. Opracowaliśmy Biznes Plan oraz wdrożyliśmy sprawdzone, unikalne rozwiązania.

Po nawiązaniu współpracy każdy nowy Doradca musi zdać egzamin z wiedzy o firmie, produktach i  umiejętności sprzedażowych w nowym modelu.

W lipcu Klient przyjmował do pracy dwóch Doradców. Obaj zdali egzamin warunkowo dopiero za 3-cim podejściem. W sierpniu pierwszy Doradca na 40 spotkań zawarł 16 umów, tj. uzyskał 40% efektywności. Drugi miał nieco niższe efekty, ale wykazuje się talentem przy szybkiej realizacji zleceń. Co ciekawe w pierwszej połowie września w/w Doradca osiągnął już efekty na poziomie 58% tj. zawarł 7 umów na 12 spotkań. W sierpniu Właściciel wziął zasłużony urlop.

Co wpływa na SUKCES? Warto o tym pamiętać, że wiele klientów jest zadowolonych kiedy osiąga efekty zawierania umów do odbytych spotkań handlowych na poziomie 10%.

Spotkaliśmy też na rynku b. dużą firmę, która zawierał Umowy wyłącznie w formie zdalnej za pośrednictwem swoich Partnerów biznesowych. Efektywność ich pracy jest bardzo niska, bo wynosi zaledwie 3%!
Dlatego tak ważna jest  praca w efektywnym modelu. Kluczowy jest bieżący monitoring każdego etapu całego procesu. Zaczynając od pozyskania każdego Leada Sprzedażowego lub umówionego spotkania a kończąc na wykonaniu instalacji i zbadaniu satysfakcji Klientów!

Wnioski?

Dobry: produkt + pracownicy + model działania = SUKCES

Jak oceniasz ten artykuł?
[Total: 0 Average: 0]

Kategorie bloga

O Redakcji i Blogu

Artykuły na bloga powstają w zespole pod redakcją Jana Załęckiego – Od samego początku kariery zawodowej dążyłem do wspierania w rozwoju obecnych i przyszłych liderów rynków. Naszym Klientom oferuję innowacyjne rozwiązania ukierunkowane na osiąganie celów strategicznych. Tworzymy blog ekspercki dotyczący marketingu relacji. Teorię marketingową i statystyki zawarte w światowych raportach łączymy z case study – fachowo analizujemy bieżącą sytuację na rynku i prognozy w marketingu relacji, który stanowi podstawę tematyczną w naszych artykułach.

Marketing Relacji Sp. z o.o., ul. Mangalia 4, lok. 206, 02-758 Warszawa, KRS 0000322803, NIP 951-22-75-561, Kapitał zakładowy: 200 000 zł
© 2024 Marketing Relacji Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.