Aktualnie jesteś w: Home / Blog / FINTECH & INSURTECH DIGITAL CONGRESS już po raz 16-ty
04.12.2024
Opracował: Jan Załęcki -Wiceprezes Zarządu Marketing Relacji Sp. z o.o.
W dniu 2.12.2024 odbyła się bardzo interesująca Konferencja zorganizowana przez MM Conferences S.A. Prestiżowe spotkanie dotyczyło cyfryzacji rynku. Uczestniczyli w nim głównie osoby z zarządów wiodących: banków, ubezpieczeń, firm z branży finansowej.
W Konferencji uczestniczyli też przedstawiciele firm, które wspierają strategiczny rozwój innych firm z branż FinTech, marketing i doradztwo strategiczne.
Dzięki uprzejmości organizatora Konferencji miałem przyjemność wziąć udział w tym bardzo ważnym spotkaniu.
Odnotowałem ciekawe trendy, wypowiedzi i przeprowadziłem kilka interesujących rozmów. Oprócz ciekawych wystąpień i paneli dyskusyjnych, jak zwykle przy takiej okazji bezcenne są rozmowy w kuluarach.
Eksperci z czołowych firm w Polsce a także z innych krajów przedstawili wiele ciekawych rozwiązań. Od wielu lat zespoły pracują w zakresie porządkowania swoich danych. Są również takie, które kluczowe dla nich obszary odkładają na późniejszy okres.
Wyzwanie:
Im szybciej zabierzemy się za zarządzanie swoimi danymi tym dla całej organizacji będzie lepiej!
W jednej z debat przedstawicielka banku stwierdziła:
”W każdej firmie jest coraz więcej danych. Zbieranie i zarządzanie danymi jest dużym wyzwaniem dla każdej firmy. W każdej firmie za dane odpowiedzialni są wszyscy pracownicy. Jeśli ktoś myśli, że tak nie jest, to jest w błędzie. Znacznie trudniej jest przekonać pracowników. Trudność polega na tym jak to mierzyć, wdrożyć i zwizualizować. Już pracujemy w banku 5-6 lat, ale nadal dla nas jest to coś abstrakcyjnego. Trudność polega na tym, że niestety nadal dla wielu firm jest to jeszcze abstrakcja.
A z tej abstrakcji, jak rozmawiać z ludźmi?
Dla każdej firmy kluczowy jest obszar zarządzania danymi, cytuję:
– koniec cytatu.
Inny przedstawiciel banku dzielił się informacjami na temat badań satysfakcji klientów metodą NPS.
Jedną z głównych zalet, wymienił możliwość porównywania wyników pomiędzy kolejnymi wynikami w ich banku oraz benchmarków z wyników badań w innych bankach.
Wspominał, że poprawa ich działań nie zawsze odzwierciedlają wyniki kolejnych badań NPS.
Wg Ciebie dlaczego NPS jest słabą metodą mierzenia wskaźnika satysfakcji klientów?
Z czego to wynika?
Chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj moją kolejną publikację na ten temat.
#Dane #BazyDanych #Badanie #BadanieSatysfakcji #BadanieSatysfakcjiKlientów
#NPS #Bazy #zarządzanie #badania #satysfakcja #rozwój
Artykuły na bloga powstają w zespole pod redakcją Jana Załęckiego – Od samego początku kariery zawodowej dążyłem do wspierania w rozwoju obecnych i przyszłych liderów rynków. Naszym Klientom oferuję innowacyjne rozwiązania ukierunkowane na osiąganie celów strategicznych. Tworzymy blog ekspercki dotyczący marketingu relacji. Teorię marketingową i statystyki zawarte w światowych raportach łączymy z case study – fachowo analizujemy bieżącą sytuację na rynku i prognozy w marketingu relacji, który stanowi podstawę tematyczną w naszych artykułach.