Aktualnie jesteś w: Home / Blog / 9 sprawdzonych metod rozwoju firmy.

9 sprawdzonych metod rozwoju firmy.

9 sprawdzonych metod rozwoju firmy.

01.02.2019

Sprawdzone metody rozwoju firmy. Gdy w Twojej firmie Klienci są najważniejszym priorytetem dla wszystkich, wówczas rozwój firmy jest zdecydowanie szybszy i łatwiejszy.
Przedstawiam kilka metod, które będą pomocne przy realizacji strategii 2019 roku. Wdrażając je będziesz pracował lżej i będziesz się cieszył z tego co robisz.

Oto 9 kluczowych, sprawdzonych metod do rozwoju Twojej firmy.

1. Postaw ludzi na pierwszym miejscu.
Jeśli zdecydujesz, że Wasza firma będzie całkowicie zorientowana na Klienta, to będziesz miał kolejkę do pracy w Waszej firmie.
Co robisz, aby zapewnić Klientom wyjątkowe doznania? Co tchnie życie i energię w Twoją organizację?
Dowiedz się, w jaki sposób Badanie satysfakcji (Badanie WSK) może pomóc Wam postawić swoich ludzi na pierwszym miejscu.
Dowiedz się co zrobić, aby mieć więcej Pracowników i Klientów chętnych do współpracy z Waszą firmą w dłuższym okresie czasu.

2. Zadawaj systematycznie właściwe pytania o satysfakcję.
Wiele firm pyta swoich Klientów o satysfakcję i zadowolenie ze współpracy lub produktu/usługi.
Zadawanie wielu pytań nie jest najważniejsze. Kluczowe jest zadawanie takich pytań, których odpowiedzi można w prosty sposób analizować i zamieniać na rozwój firmy. Faktem jest, że każda firma powinna systematycznie zadawać swoim klientom określone pytanie. 
Dlaczego jest to ważne?
Ponieważ w biznesie jedyną stałą jest zmiana. Firma to ludzie. A zachowania osób podlegają ciągłym zmianom.
Doskonała odpowiedź dzisiaj może stać się nieaktualna nie tylko w przyszłym roku, ale nawet już w kolejnym kwartale.

Należy więc ciągle ulepszać i wprowadzać innowacje. A szybkość zachodzących zmian oznacza, że ​​powinieneś to robić częściej.

3. Kogo najlepiej pytać o satysfakcję?
9 sprawdzonych metod rozwoju firmy. Potrzebujesz więcej wiedzy o organizacji, pomysłów i kreatywności? Dobra informacja: możesz ale nie musisz tego robić sam.
Zadawaj regularnie pytania swoim Klientom i Pracownikom. Angażuj więcej osób i twórz więcej możliwości. Zapewniaj lepsze doświadczenia dla Pracowników w Twojej organizacji i stwarzaj lepsze rozwiązania dla swoich Klientów.

4. Bądź coraz bardziej ciekawy i bardziej leniwy.
Praca zmienia się i ewoluuje w przyspieszającym tempie. W niektóre dni może się wydawać, że zmierzasz w nieznane terytoria. Co będzie dalej? Trudniej przewidzieć. Czasami czujesz się bardzo niepewnie.
Ale wśród tej niepewności jest jedna duża pewność – bez względu na wszystko, nadal będziesz otoczony przez ludzi bogatych w doświadczenie, pomysły i sposoby myślenia – Pracowników w Twojej organizacji i Twoich Klientów.
Możesz więc ponownie wyobrazić sobie, że Twoja rola polega na inicjowaniu pomysłów, kreatywności i potencjału ludzi wokół Ciebie.
Pomyśl o sobie jako o trenerze – nie grasz każdej roli, nie podejmujesz wszystkiego samemu, ale łączysz ludzi i tworzysz otoczenie, które odblokowuje każdego geniusza i wyzwala go, by stworzył wyjątkowe doświadczenia dla Twoich Klientów.

5. Najlepsza komunikacja, to rozmowa osobista.
Jeśli masz do przekazania jakąś ważną, trudną a może przykrą informację, to najlepiej przekaż ją osobiście. A gdy nie jest to możliwe, to uczyń to podczas rozmowy telefonicznej.
W takich sytuacjach za wszelka cenę unikaj komunikacji mailowej lub SMS owej,
Pamiętaj o tym, że komunikat zawsze składa się z dwóch części: formy przekazywania informacji i z treści. Z pewnością wiesz, że forma w 85% decyduje o odbiorze naszej informacji a treść decyduje tylko w 15%
Dlatego przy komunikacji cyfrowej adresat zwykle doda do treści Twojego komunikatu bardziej negatywne emocje niż Twoje. W rozmowie masz możliwość przekazać wiadomość w taki sposób, aby rozmówca nie poczuł się urażony i zrozumiał twoje intencje.
Podczas rozmowy masz tez możliwość udzielania natychmiastowej odpowiedzi na jego pytania.
Pamiętaj, że ponad 80% konfliktów a nawet utraty Klientów lub Pracowników bierze się z nieporozumień lub niedomówień.
Oznacza to, że stosując tylko tą metodę możesz stracić nawet 5 razy mniej Pracowników lub Klientów

6.  Nie obawiaj się rozmawiać z Klientami, którzy odchodzą.
Pamiętaj, że niezadowoleni Klienci, to źródło bezcennych informacji o Twojej organizacji. Dlatego nigdy nie gniewaj się i nie obrażaj na nich. A wręcz przeciwnie. Niezwłocznie, najlepiej w ciągu pierwszych godzin, a jeśli nie jest top możliwe to najpóźniej do 24 godzin zawsze pytaj utraconych Klientów o powód ich rezygnacji ze współpracy z Twoją firmą.

Czy wiesz, że nawet 50% Klientów możesz odzyskać prowadząc dobrze rozmowę przez — wyszkolonego Pracownika lub doświadczonego Partnera biznesowego? Zauważ, że trzeba wykonać aż ponad 100 rozmów, aby zachęcić i pozyskać nowego Klienta.A wiesz co jest najgorsze w każdym biznesie?Klient, który odszedł i nie powiedział z jakiego powodu odchodzi a Ty go o to nie zapytałeś!

7. Mów więcej o tym, dlaczego to robisz?
Prawdopodobnie słyszałeś lub czytałeś o tym, że ludzie to naczynia połączone. Nasze mózgi są energetyzowane poprzez łączenie się i rozmawianie z innymi.
Dlatego w tym roku, obiecaj sobie, że skorzystasz w większym stopniu kreatywności swoich Managerów lub Pracowników.
Poświęć więcej czasu na zaangażowanie innych w rozmowę o tym, dlaczego robisz to, co robisz. Spraw, aby stać się bardziej interesującym dla swojego Zespołu. Wówczas więcej osób będzie chciało z Tobą pracować.
Wyjaśniaj dlaczego wybrane rozwiązanie jest lepsze od innego. Bądź otwarty na innowacje i nowe pomysły. Z pewnością wspólnie z Zespołem kreatywnych Osób uzyskasz szybszy wzrost i lepsze wyniki biznesowe.

8. Wyjdź poza biuro.
Czy Twoje zainteresowanie Pracownikami i Klientami kończą się, kiedy wychodzisz z biura?
Nie sugeruję, abyś pracował 24 godziny na dobę. Po prostu szczerze okazuj, że ważni są dla Ciebie Pracownik i Klient poza pracą.
Rozważ sposoby wspierania swoich Pracowników i Klientów w realizacji ich celów osobistych.
Pielęgnowanie prywatnych wartości daje ludziom więcej możliwości łączenia się i odnajdywania sensu w tym, co robisz.

9. Sprawdź swoje ograniczenia i możliwości popełnienia błędów.
Masz plany, które pomogą Ci „przeskoczyć” Twoją konkurencję? Nie możesz się doczekać, aby zabrać wszystkich na pokład?
Teraz, zanim naciśniesz “START”, wcześniej sprawdź swoje słabe punkty. Gdzie są tzw. „wąskie gardła”? Gdzie możesz popełnić największe i najbardziej kosztowne błędy?

Pomyśl, w jakim obszarze potrzebujesz pomocy i wsparcia, aby Twoje WIELKIE PLANY nie zostały nieumyślnie zniszczone?

Jak oceniasz ten artykuł?
[Total: 0 Average: 0]

Kategorie bloga

O Redakcji i Blogu

Artykuły na bloga powstają w zespole pod redakcją Jana Załęckiego – Od samego początku kariery zawodowej dążyłem do wspierania w rozwoju obecnych i przyszłych liderów rynków. Naszym Klientom oferuję innowacyjne rozwiązania ukierunkowane na osiąganie celów strategicznych. Tworzymy blog ekspercki dotyczący marketingu relacji. Teorię marketingową i statystyki zawarte w światowych raportach łączymy z case study – fachowo analizujemy bieżącą sytuację na rynku i prognozy w marketingu relacji, który stanowi podstawę tematyczną w naszych artykułach.

Marketing Relacji Sp. z o.o., ul. Mangalia 4, lok. 206, 02-758 Warszawa, KRS 0000322803, NIP 951-22-75-561, Kapitał zakładowy: 200 000 zł
© 2025 Marketing Relacji Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.