Aktualnie jesteś w: Home / Referencje / Biotonic Sp. z o.o./Zaap Sp. z o.o.

Biotonic Sp. z o.o./Zaap Sp. z o.o.

Branża: e-commerce, specjalizacja dom i ogród, zdrowie i uroda
Klient: Międzynarodowe Spółki Właścicieli z Francji Biotonic Sp. z o.o./Zaap Sp. z o.o.
Projekt: Kompleksowa obsługa infolinii połączona z wysyłkami produktów.
Cel: Odebranie ponad 98% wszystkich telefonów na skutek intensywnej reklamy w poczytnych periodykach.

Zakres usług: Kompleksowa obsługa Klienta w zakresie pozyskiwania i obsługi jego Klientów.
W 14-letnim okresie współpracy realizowaliśmy z Klientem wiele działań, które dostosowaliśmy do najnowszych trendów rynkowych. Nasza współpraca polegała m.in. na użyczaniu, tworzeniu i monetyzacji baz danych, realizacji wysyłek pocztowych, na profesjonalnym udzielaniu informacji na infolinii oraz bieżącym wysyłaniu produktów. Przez wiele lat Klient zamieszczał artykuły sponsorowane na czterech pełnych stronach w Tele Tygodniu. Prowadziliśmy również intensywne adresowe wysyłki pocztowe (usługa direct mail). W początkowym okresie zgodnie z pierwotnymi trendami na polskim rynku, obsługiwaliśmy Zamówienia które przychodziły do nas pocztą papierową, po pewnym czasie namówiliśmy Klienta do innowacyjnej (wówczas) usługi pozyskiwania Zamówień przez telefon. Przez jakiś czas Klient wzbraniał się przed taka formą, obawiając się że Zamówienia telefoniczne będą wiązały się z większą ilością zwrotów. Po wprowadzeniu zmiany, Klient szybko przekonał się że ilość zwrotów bez względu na formę przyjmowania Zamówień był na tym samym wysokim poziomie. Podobnie jak przy innych firmach świadczących usługi ma wysokim poziomie, średnia ilość nieodebranych Zamówień nie przekraczała 10%, czyli mieściła się w wysokich wynikach międzynarodowych standardów.
Efekty: W zależności od rodzaju produktów oraz sezonowości ilość Zamówień przyjmowanych drogą telefoniczną do Zamówień przyjmowanych drogą pocztową, ilość Zamówień wzrosła 2-4-krotnie. Średnio (20 do 70)% wszystkich telefonów dzwoniących na infolinię zamienialiśmy na Zamówienia.

Ten Projekt udowadnia, że profesjonalne działania połączone z wysoką jakością obsługi Infolinii, obsługiwanej przez dobrze wyszkolonych Konsultantów wbrew niektórym opiniom nie jest kosztem.

Profesjonalnie przygotowana i zarządzana Infolinii jest jednym z najważniejszych ogniw w procesach całej firmy. Najczęściej generuje największe przychody i zyski dla firmy dbającego o jakość produktów, jakość obsługi Klientów z którymi należy budować doskonałe relacje.

W tym miejscu chcemy gorąco podziękować Pani Barbarze Durbajło – Prokurentowi Zarządu, za olbrzymie zaufanie, którym zostaliśmy obdarzeni. Warto dodać, że firmy Pani Barbary w początkowym okresie rozwoju rynku marketingu bezpośredniego były największym Klientem Poczty Polskiej, wysylając jednorazowo nawet kilka tirów listów adresowych.

Ze Strony naszego Zespołu dziękujemy Mariuszowi Gale – Dyrektorowi Działu Wysyłek,  Dominikowi Kraszewskiemu – Kierownikowi Działu Tworzenia Baz Danych,

Mariuszowi Skowronkowi – Managerowi Działu IT, Łukaszowi Forysiakowi – Kierownikowi Zespołu Infolinii,  Jolancie Bończyk – wyróżniającej się przy Infolinii i wprowadzaniu danych do systemu.
Referencje: Stała, 14-letnia współpraca w okresie z: Biotonic (1999-2009) oraz Zaap (2010 – 2012).

Marketing Relacji Sp. z o.o., ul. Mangalia 4, lok. 206, 02-758 Warszawa, KRS 0000322803, NIP 951-22-75-561, Kapitał zakładowy: 200 000 zł
© 2024 Marketing Relacji Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.