Aktualnie jesteś w: Home / Blog / Nowy Projekt dla Klienta w branży fotowoltaika

Nowy Projekt dla Klienta w branży fotowoltaika

Nowy Projekt dla Klienta w branży fotowoltaika

07.01.2020

Nowy Projekt dla Klienta w branży fotowoltaika.  W dniu dzisiejszym przeprowadziliśmy szkolenie Zespołu Konsultantów i Doradców Handlowych dla naszego Klienta z branży fotowoltaika. Odpowiadamy za kompleksowe doradztwo, zarządzanie Projektem i końcowe efekty. W szczególności odpowiadamy za:

– opracowanie strategii rozwoju firmy
– opracowanie Biznes Planu na 2020 rok
– dostarczanie zdeduplikowanych i zwalidowanych baz danych
– umawianie spotkań handlowych z 90% gwarancją
– zintegrowaną reklamę w internecie
– działania w Social Media
– pozycjonowanie strony
– wzrost efektywności strony naszego Klienta
– obsługę: infolinii, Call Back i Live Czat
– efekty zawierania Umów przez Doradców Klienta
– badanie wskaźnika satysfakcji klientów z pracy Konsultantów i Doradców

Nasze wyjątkowo duże doświadczenie i kompleksowe wsparcie przekonało Klienta do współpracy z nami.

Nowy Projekt dla Klienta w branży fotowoltaika. Dla naszego Klienta najważniejsza jest obsługa jego klientów z wysoką jakością. Dlatego dużo czasu poświęca na szkolenie swoich Doradców Handlowych. W tym celu opracował szczegółowe zasady odbywania spotkań i zawierania Umów. Doradcy traktują każdego swojego klienta jako „najważniejszego na świecie”!
Usługę realizują Zespoły monterów z dużym doświadczeniem w realizacji takich usług w Europie Zachodniej. Klienci naszego Klienta doceniają kompleksową obsługę. Dlatego chętnie zawierają z nim Umowy.
Po zakończonej realizacji otrzymują więcej niż oczekiwali, w tym m.in. komplet dokumentów po wykonawczych oraz 25 -letnią gwarancję.

Z uwagi na powyższe przewagi konkurencyjne, nasz Zespół zdecydował się na współpracę z tym Klientem.
Dla obu Stron ważne jest, aby koncentrować działania na ściśle określonym terenie.

Dla końcowych klientów kluczowe jest, że przy obecnych cenach prądu i przy wsparciu Rządu inwestycja często zwraca się już w okresie 5-6 lat. Osoby, które nie posiadają wolnych środków finansowych mogą otrzymać kredyt. Rata kredytu zwykle jest na poziomie miesięcznych kosztów za prąd.
Oznacza to, że po zrealizowaniu inwestycji w okresie spłaty kredytu, końcowy klient ponosi wydatki łącznie z ratą kredytu na podobnym poziomie jak przed inwestycją. Natomiast po spłacie kredytu ponosi jedynie wydatki związane z kosztami stałymi za obsługę Zakładu Energetycznego. Są one ok. 10 – krotnie niższe niż przed inwestycją w instalację fotowoltaiczną. Oznacza to, że koszty za korzystanie z energii elektrycznej po inwestycji wynoszą tylko ok. 10% obecnych kosztów.

Projekt realizujemy ze sprawdzonym Partnerem Call Center. Każdego dnia wspólnie monitorujemy jakość i efekty pracy każdej osoby zarówno przy umawianiu jak i przy odbywaniu spotkań.
Dziś nasz Klient jest jeszcze stosunkowo małą firmą. Systematyczna praca i przestrzeganie określonych zasad przez każdą Osobę biorącą udział w Projekcie przyniesie wysokie efekty i rozwój firmy.

Branża fotowoltaika odnotowuje dynamiczny wzrost. Rynek staje się coraz bardziej konkurencyjny. Jedne firmy rozwijają się dzięki wysokiej jakości usług i dobrej jakości obsługi, natomiast są również takie firmy, którym trudno utrzymać się na rynku. Takie firmy tracą Handlowców, a firmy Call Center nie chcą umawiać spotkań Handlowych. Jednocześnie każdego dnia powstają nowe firmy w tej branży.

Podobnie jak w każdej branży, tak również w branży fotowoltaika, pomimo rozwoju tej branży najlepsze firmy będą się rozwijały, a wiele będzie upadało. Z ogólnoświatowych statystyk wynika, że z nowo powstałych firm w okresie pierwszych 2 lat upadnie aż 50% nowych firm, natomiast po 5 latach upadnie aż 90% firm!
Dlatego umiejętne dostosowanie skali działań, bieżący monitoring jakości i efektów na każdym etapie oraz obsługa końcowych klientów z wyjątkowo wysoką jakością jest kluczem do rozwoju i sukcesu.

Z naszych doświadczeń wynika, że każdej firmie można pomóc w dynamicznym rozwoju bez względu na jej obecną wielkość. Ważne jest:

  1. 1. Jakie cele strategiczne zostaną przyjęte i wdrożone?
  2. 2. Z jaką konsekwencją cele strategiczne będzie realizował każdy Pracownik Klienta i Partnerów zewnętrznych?
  3. 3. Czy wysoka jakość świadczenia usług i obsługi klientów pozostanie w obszarze pobożnych życzeń,
    czy pójdą za tym faktyczne działania?
  4. 4. W jaki sposób i jak często będą monitorowane uzyskiwane bieżące wyniki?
  5. 5. Jakie działania zostaną podjęte w stosunku do osób, które nie realizują strategii?
  6. 6. Jaki system motywacyjny zostanie wdrożony dla każdego Zespołu i każdej Osoby, które realizują plany?
Jak oceniasz ten artykuł?
[Total: 0 Average: 0]

Kategorie bloga

O Redakcji i Blogu

Artykuły na bloga powstają w zespole pod redakcją Jana Załęckiego – Od samego początku kariery zawodowej dążyłem do wspierania w rozwoju obecnych i przyszłych liderów rynków. Naszym Klientom oferuję innowacyjne rozwiązania ukierunkowane na osiąganie celów strategicznych. Tworzymy blog ekspercki dotyczący marketingu relacji. Teorię marketingową i statystyki zawarte w światowych raportach łączymy z case study – fachowo analizujemy bieżącą sytuację na rynku i prognozy w marketingu relacji, który stanowi podstawę tematyczną w naszych artykułach.

Marketing Relacji Sp. z o.o., ul. Mangalia 4, lok. 206, 02-758 Warszawa, KRS 0000322803, NIP 951-22-75-561, Kapitał zakładowy: 200 000 zł
© 2024 Marketing Relacji Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.