Aktualnie jesteś w: Home / Blog / Ceny ogrzewania w górę.

Ceny ogrzewania w górę.

Ceny ogrzewania w górę.

10.02.2021

Ceny ogrzewania idą w górę. Planowane są gigantyczne zmiany na polskim rynku.

Do 2040 roku w Polsce zaplanowano zakończenie produkcji energii z węgla. Co otrzyma każdy z nas?
-Czyste powietrze!

Od 1990 roku Polska ograniczyła emisje gazów cieplarnianych tylko o 13%. Spośród wszystkich krajów UE polska jest największym użytkownikiem indywidualnych pieców – 87%. Obecnie aż 71% energii z ciepłowni pochodzi z węgla. Węgiel jest głównym zanieczyszczeniem polskich miast. Wiele systemów jest nieefektywnych. Powstaje smog, toksyny i dodatkowe koszty np. opieka zdrowotna. Ciepło jest drogie.

Ceny ogrzewania w górę.  Wysoka jakość powietrza to strategiczny obszar dla Polski! Wg Forum Energii planowana zmiana w miksie elektroenergetycznym obniży emisję gazów cieplarnianych aż o 66,6%, tj. ponad 5 razy!
Celem Polski jest rezygnacja z węgla i osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2040 roku. Źródłami ciepła będzie gaz i OZE (Odnawialne Źródła Energii). Konieczna jest również zmiana instalacji. W Polsce jest ok. 3 mln pieców do wymiany.
Koszt tych inwestycji to 100 mld zł. Polska może zyskać 30 mld euro.
Wg Rzeczpospolitej polskie ciepłownie nową politykę energetyczną oceniają pozytywnie.

A jak Państwo oceniają zmiany na rynku źródeł energii i ogrzewania?
Czy wiecie do kiedy należy wymienić stary piec?

Jak oceniasz ten artykuł?
[Total: 0 Average: 0]

Kategorie bloga

O Redakcji i Blogu

Artykuły na bloga powstają w zespole pod redakcją Jana Załęckiego – Od samego początku kariery zawodowej dążyłem do wspierania w rozwoju obecnych i przyszłych liderów rynków. Naszym Klientom oferuję innowacyjne rozwiązania ukierunkowane na osiąganie celów strategicznych. Tworzymy blog ekspercki dotyczący marketingu relacji. Teorię marketingową i statystyki zawarte w światowych raportach łączymy z case study – fachowo analizujemy bieżącą sytuację na rynku i prognozy w marketingu relacji, który stanowi podstawę tematyczną w naszych artykułach.

Marketing Relacji Sp. z o.o., ul. Mangalia 4, lok. 206, 02-758 Warszawa, KRS 0000322803, NIP 951-22-75-561, Kapitał zakładowy: 200 000 zł
© 2024 Marketing Relacji Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.