Budowa wizerunku firmy

Budowa wizerunku firmy to istotny etap w funkcjonowaniu na rynku. Większość przedsiębiorców i właścicieli małych firm tak naprawdę nie myśli o wizerunku swojej marki, dopóki nie pojawi się związany z nim problemy. Tymczasem kształtowanie wizerunku to ważna część strategii marketingowej.

Dlaczego ważny jest monitoring w sieci i budowanie wizerunku firmy?

Wg badań:

1.  90% Klientów kieruje się opiniami innych Klientów, a tylko 14% zwraca uwagę na reklamę.

2. 80% internautów sprawdza osoby lub firmy, z którymi planuje współpracę

3. 80% osób ufa wynikom Google, że oddają rzeczywisty sytuację

4. 75% Klientów nie skorzysta z ofert firm, które mają negatywne opinie w Internecie

5. 70% osób ufa rekomendacjom nieznanych osób w internecie

6. każdy 1 negatywny komentarz neutralizuje 7 pozytywnych komentarzy

7. pozwala szybko zareagować na sytuacje kryzysowej

Zarządzanie kryzysowe

Podobnie jak w życiu, tak również w biznesie w pierwszej kolejności warto zapobiegać, a dopiero później ewentualnie naprawiać.
Dlatego w pierwszej kolejności należy budować wizerunek poprzez  badanie opinii Klientów. Najlepiej to robić podczas rozmów telefonicznych. Wówczas będzie można otrzymać zdecydowanie więcej rzetelnych informacji.

Zasadą jest, że wiarygodne informacje pozyskuje zewnętrzna, doświadczona firma.
Ponadto, przy bardzo dużych grupach klientów można badać opinie w formie wysyłek SMS lub e-mail.
Równolegle proponujemy stale weryfikować opinie, jakie krążą w internecie o firmie i osobach. Następnym krokiem powinno być usunięcie negatywnych wpisów lub odpowiedzi na komentarze.

Cały czas warto zamieszczać w sieci jak najwięcej pozytywnych informacji o nowościach w firmie. Budowa wizerunku ma na celu, aby managerowie i pracownicy komunikowali rynek, a zwłaszcza swoją grupę docelową, w czym się specjalizują i w czym są najlepsi. W ten sposób uzyska się depozycjonowanie negatywnych wpisów, których nie będzie można usunąć.

Dla każdej firmy najważniejsze są opinie od jej aktualnych i byłych Klientów oraz Pracowników. Dlatego istnieje konieczność cyklicznego badania poziomu satysfakcji Klientów i Pracowników. Najczęściej firmy realizują takie badania co 6 miesięcy. Są również firmy, które realizują je raz na kwartał. Najlepiej  badanie satysfakcji Klientów realizować na bieżąco, docierając do każdego Klienta.

Budowa wizerunku firmy

Dlaczego warto budować wizerunek firmy?

 

 

 

Marketing Relacji Sp. z o.o., ul. Mangalia 4, lok. 206, 02-758 Warszawa, KRS 0000322803, NIP 951-22-75-561, Kapitał zakładowy: 200 000 zł
© 2024 Marketing Relacji Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.