Aktualnie jesteś w: Home / Blog / Opracowanie strategii działań na 2019 rok

Opracowanie strategii działań na 2019 rok

Opracowanie strategii działań na 2019 rok

31.01.2019

W 2018 roku realizowaliśmy kilka ciekawych Projektów zakończonych sukcesami.
Wpieraliśmy liderów w ważnym dla Polski Programie Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego „Polska Bezgotówkowa”. Jest to wspólna rządowo-rynkowa inicjatywa. Jej celem jest wielkie przyspieszenie terminalizacji Polski. Wspólnie z Klientem wypracowaliśmy model, w którym ilość zawartych Umów znacznie  przekroczyła 50% w stosunku do umówionych spotkań handlowych.

Inny nasz Klient z branży motoryzacyjnej, przy naszym małym wsparciu uzyskał aż 48% rocznego wzrostu sprzedaży.

Trochę zajęło nam czasu, aby określić jeden, najważniejszy kierunek strategiczny, który w 2019 roku będzie zajmował szczególną uwagę moją i naszego całego Zespołu. Posiadamy spore doświadczenie w całym procesie zintegrowanych działaniach komunikacji z klientami. Dlatego decyzja była trudna.  

W 2019 roku będziemy wspierali firmy w strategii ich rozwoju. Chcemy wspierać takie firmy, które mają wyraźne przewagi konkurencyjne i dla których liczy się efektywne opracowanie strategii. Zaangażujemy dużo czasu w rozwój firm, które postawiły na bardzo dobrą obsługę swoich klientów. Wiemy, że w Polsce są firmy, które posiadają duży potencjał a samym trudno zdobyć pozycję na rynku na którą zasługują. Dlatego tak ważna jest dobra strategia rozwoju firmy.

Może brakuje Wam pomysłów jak przebić się ze swoimi produktami lub usługami wysokiej jakości?
Może silna konkurencja oferuje gorsze lub nieuczciwe warunki i zabiera Wam klientów?
Naszym celem na 2019 rok jest duże zaangażowanie Zespołu w kilka Projektów. Zależy nam na tym, aby klienci trafiali do firm, które oferują więcej niż konkurencja.

Z wieloletniej obserwacji wiodące firmy wiemy, że firmy które posiadają jedyny atut lidera rynku to często strategia na krótką metę. Przechwalanie się wieloma zadowolonymi klientami w sytuacji, kiedy firma posiada wielu niezadowolonych Klientów szybko kończy się klęską. Dla przykładu firma o przychodzie liczonym w mld zł i zysku sięgającym 30% w okresie kolejnych 2 lat zaczęła przynosić straty. W rocznych sprawozdaniach finansowych Zarząd tłumaczył stratę usługami. W rzeczywistości bardzo duży ubytek klientów i utrata znacznego przychodu rządu 25% spowodował stratę niespodziewaną dla Zarządu Spółki.

Dlatego najważniejsze jest dla nas, aby coraz bardziej promować firmy, które naprawdę dbają o zadowolenie swoich klientów. Jest to jedyna, a tym samym najlepsza droga do zwiększenia dynamiki rozwoju każdej firmy przy możliwie najmniejszych inwestycjach.

W wolnych chwilach będę umieszczał artykuły oraz case study dotyczące zwiększeniu dynamiki rozwoju.

Jeśli Twoja koncepcja strategicznego rozwoju firmy jest zbieżna z naszą lub masz pytania, to zapraszam do niezobowiązujących rozmów.

Jak oceniasz ten artykuł?
[Total: 0 Average: 0]

Kategorie bloga

O Redakcji i Blogu

Artykuły na bloga powstają w zespole pod redakcją Jana Załęckiego – Od samego początku kariery zawodowej dążyłem do wspierania w rozwoju obecnych i przyszłych liderów rynków. Naszym Klientom oferuję innowacyjne rozwiązania ukierunkowane na osiąganie celów strategicznych. Tworzymy blog ekspercki dotyczący marketingu relacji. Teorię marketingową i statystyki zawarte w światowych raportach łączymy z case study – fachowo analizujemy bieżącą sytuację na rynku i prognozy w marketingu relacji, który stanowi podstawę tematyczną w naszych artykułach.

Marketing Relacji Sp. z o.o., ul. Mangalia 4, lok. 206, 02-758 Warszawa, KRS 0000322803, NIP 951-22-75-561, Kapitał zakładowy: 200 000 zł
© 2024 Marketing Relacji Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.