Aktualnie jesteś w: Home / Blog / Prestiżowa Konferencja EuroPOWER & OZE POWER

Prestiżowa Konferencja EuroPOWER & OZE POWER

Prestiżowa Konferencja EuroPOWER & OZE POWER

09.11.2023

Wczoraj rozpoczęła się prestiżowa Konferencja dla sektora energii, z udziałem przedstawicieli Rządu, posłów i prezesów największych firm w Polsce z branż: energetyka, ciepłownictwo, gaz i OZE z udziałem 0,5 tys. uczestników.
Nasz portal www.TOP-OZE.pl jest jednym z kilku Partnerów Informacyjnych.

Najważniejsze informacje z ważnej debaty w pierwszym dniu:

Ceny energii w 2024 roku mogą wzrosnąć aż o 70%. Wówczas nastąpi konkurencyjny rynek energii. Przedstawiciele Rządu planują powolne uwalnianie cen i duże dopłaty do energii jeszcze przez co najmniej 6 miesięcy 2024 roku.

Przedstawiciele opozycji są zwolennikami szybkiego uwolnienia cen rynku energii.

Cena energii i gazu są kluczowym czynnikiem kosztów wszystkich produktów i usług. Jeśli nowy Rząd utworzyłaby opozycja, to trzeba spodziewać się w 2024 r. gwałtownego wzrostu cen, kosztów i inflacji.

Z atmosfery na sali wynika, że większość jest za szybkim urynkowieniem cen. Opozycja twierdzi, że „nie warto dalej podawać kroplówki”. Lepiej, aby urynkowienie cen energii odbyło się już w 2024 roku. Wówczas zacznie pracować Towarowa Giełda Energii na warunkach rynkowych.

Ireneusz Zyska, Pełnomocnik Rządu ds. OZE podkreślił, że: „Pomimo wyjątkowo okresu ostatnich dwóch lat, przed wszystkimi krajami nie tylko Europy pojawiły się duże wyzwania. Polska bardzo dobrze poradziła sobie z zabezpieczeniem firm i gospodarstw domowych w stabilną dostawę energii elektrycznej”. To są fakty, które powinny być docenione.
Ponadto Ireneusz Zyska zaznaczył, że miał przyjemność uczestniczyć w kilkudziesięciu konferencjach energetycznych i OZE. „Konferencja EuroPOWER & OZE POWER jest najważniejszym wydarzeniem branżowym w Polsce”. Na koniec podziękował wszystkim osobom za 4 letni okres współpracy.

Iwona Waksmundzka-Olejniczak, Członek Zarządu ds. Strategii i Zrównoważonego Rozwoju Orlen S.A. stwierdziła, że „Dzięki przejęciu przez Orlen Spółek Lotos i PGNiG, przejęte Spółki uzyskały dodatkowe przewagi konkurencyjne. Wolne środki finansowe ORLEN umożliwiły podjęcie strategicznych inwestycji dla kraju. Tym samym Polska i Polacy uniknęli dużego kryzysu energetycznego. Dzięki fuzji grupa ORLEN zapewniła stabilność energetyczną w Polsce w wyjątkowo trudnym okresie. Spowodowało to nie tylko bieżące zaopatrywanie firm i gospodarstw domowych w gaz. Obecnie mamy duże ilości gazu zgromadzonych w magazynach na okres zimowy. Magazyny wypełnione są w ponad 90% i zapasy stale rosną”.

Piotr Zawistowski, Prezes Zarządu Towarowa Giełda Energii zaapelował o: „Bezpieczeństwo i stabilność na rynku energii oraz transparentne i przejrzyste zasady”.

Rafał Gawin, Prezes Urzędu Regulacji Energetyki (URE) stwierdził, że „Ceny na energię w 2024 roku w Polsce ustali Sejm. Dla dobrego planowania biznesu każdej firmy wskazane jest, aby ceny zostały określone możliwie w krótkim czasie”.

Jaka jest Twoja opinia o urynkowieniu cen energii?

Jak chcesz wyrazić swoją opinię w zakresie ewentualnego wzrostu cen energii w 2024 roku nawet o 70%, to zapraszam do udziału w ankiecie / badaniu.

Informacje o Twojej opinii dla innych Użytkowników hasztag#LinkedIn będą niewidoczne.

Link do badania – ankiety:

https://www.linkedin.com/posts/jan-zalecki_europower-ozepower-oze-activity-7128326415057338368-OQnC?utm_source=share&utm_medium=member_desktop

#OZE #CenyEnergii #CenyGazu

 

 

 

Jak oceniasz ten artykuł?
[Total: 1 Average: 5]

Kategorie bloga

O Redakcji i Blogu

Artykuły na bloga powstają w zespole pod redakcją Jana Załęckiego – Od samego początku kariery zawodowej dążyłem do wspierania w rozwoju obecnych i przyszłych liderów rynków. Naszym Klientom oferuję innowacyjne rozwiązania ukierunkowane na osiąganie celów strategicznych. Tworzymy blog ekspercki dotyczący marketingu relacji. Teorię marketingową i statystyki zawarte w światowych raportach łączymy z case study – fachowo analizujemy bieżącą sytuację na rynku i prognozy w marketingu relacji, który stanowi podstawę tematyczną w naszych artykułach.

Marketing Relacji Sp. z o.o., ul. Mangalia 4, lok. 206, 02-758 Warszawa, KRS 0000322803, NIP 951-22-75-561, Kapitał zakładowy: 200 000 zł
© 2024 Marketing Relacji Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.