Aktualnie jesteś w: Home / Blog / Podstawowe różnice pomiędzy Strategią a Biznesplanem.

Podstawowe różnice pomiędzy Strategią a Biznesplanem.

Podstawowe różnice pomiędzy Strategią a Biznesplanem.

16.01.2020

Wiele osób zastanawia się jakie są podstawowe różnice pomiędzy Strategią rozwoju a Biznesplanem?
Dlatego poniżej postaram się to w skrócie doprecyzować.

Plan strategiczny (Strategia) wytycza fundamentalne kierunki w których dana firma będzie się rozwijała.
Biznesplan oparty jest na kluczowych założeniach Strategii. Dotyczy krótszego okresu. W ramach jednej Strategii dotyczącej okresu np. 5 lat może być realizowanych np. 5 rocznych Planów Strategicznych.

Biznesplan precyzyjnie określa zadania poszczególnych Managerów i osób odpowiedzialnych za jego realizację. Precyzuje, kluczowe cele i określa mierniki, którymi będziemy mierzyli wyniki. Ponadto określa budżet i harmonogram realizacji określonych zadań. Najlepiej to wyjaśnić w formie zestawienia porównawczego.

Porównanie i różnice: Strategia Rozwoju do Biznesplanu:

Przy opracowywaniu tych dokumentów warto brać pod uwagę zdarzenia niespodziewane, o których nie wiemy podczas przygotowywania strategii i Biznesplanu. Dlatego doświadczona Kadra przyjmuje tzw. % prawdopodobieństwa. A co jest nie mniej ważne każdy Manager w sytuacjach kryzysowych w przypadku jeśli nie może zrealizować planu A ma zawsze w zanadrzu plan B i C.
Oznacza to, że jeśli nie jesteśmy wstanie iść zaplanowana drogą A to wybieramy drogę B lub C.

Może ktoś się podzieli krótkim, własnym przykładem na tę okoliczność?

 

Jak oceniasz ten artykuł?
[Total: 1 Average: 5]

Kategorie bloga

O Redakcji i Blogu

Artykuły na bloga powstają w zespole pod redakcją Jana Załęckiego – Od samego początku kariery zawodowej dążyłem do wspierania w rozwoju obecnych i przyszłych liderów rynków. Naszym Klientom oferuję innowacyjne rozwiązania ukierunkowane na osiąganie celów strategicznych. Tworzymy blog ekspercki dotyczący marketingu relacji. Teorię marketingową i statystyki zawarte w światowych raportach łączymy z case study – fachowo analizujemy bieżącą sytuację na rynku i prognozy w marketingu relacji, który stanowi podstawę tematyczną w naszych artykułach.

Marketing Relacji Sp. z o.o., ul. Mangalia 4, lok. 206, 02-758 Warszawa, KRS 0000322803, NIP 951-22-75-561, Kapitał zakładowy: 200 000 zł
© 2024 Marketing Relacji Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.