Aktualnie jesteś w: Home / Blog / Planowanie Strategii i Pozyskiwanie Klientów, cz.2.

Planowanie Strategii i Pozyskiwanie Klientów, cz.2.

Planowanie Strategii i Pozyskiwanie Klientów, cz.2.

26.02.2020

Planowanie Strategii i Pozyskiwanie Klientów cz. 2.

2. Produkt, usługa, przewagi konkurencyjne.
Bardzo dobra znajomość produktu / usługi to podstawa. Dla klienta najważniejsze są korzyści jakie uzyska nabywając określony produkt / usługę np. wysoka jakość i wyjątkowo długie gwarancje na produkt i usługę, kompleksowa obsługa, niski xx% strat energii, Wyjątkowo atrakcyjne finansowanie.

A może inne które będą znaczące dla Klientów i unikalne dla rynku?
Ponieważ w każdej branży jest duża konkurencja wygrywa ta firma, której przewaga konkurencyjna jest wyraźna i dokładnie trafia w potrzeby klienta, np. 26 – letnia gwarancja montaż i sprzęt!
Coraz więcej klientów docenia wysokiej jakości polskie produkty.

 3. Główna grupa docelowa.
Niezbędne jest określenie kto jest główną grupą docelową. Czy są to osoby indywidualne, firmy czy rolnicy?
Średnia wartość miesięcznego zużycia energii elektrycznej, wiek klienta, itp.

4. Rejon działania.
Rejon działania to podstawa. Są firmy w których handlowcy odbywają dziennie 1 do 2 spotkań. Przemierzają duże odległości między klientami. Dlatego warto koncentrować działania firmy na rejonie w pobliżu siedziby, oddziału lub miejsca zamieszkania handlowców. Przy dobrze zorganizowanej pracy 1 handlowiec przeprowadza nawet 6 spotkań handlowych dziennie.

c.d.n.

Jak oceniasz ten artykuł?
[Total: 0 Average: 0]

Kategorie bloga

O Redakcji i Blogu

Artykuły na bloga powstają w zespole pod redakcją Jana Załęckiego – Od samego początku kariery zawodowej dążyłem do wspierania w rozwoju obecnych i przyszłych liderów rynków. Naszym Klientom oferuję innowacyjne rozwiązania ukierunkowane na osiąganie celów strategicznych. Tworzymy blog ekspercki dotyczący marketingu relacji. Teorię marketingową i statystyki zawarte w światowych raportach łączymy z case study – fachowo analizujemy bieżącą sytuację na rynku i prognozy w marketingu relacji, który stanowi podstawę tematyczną w naszych artykułach.

Marketing Relacji Sp. z o.o., ul. Mangalia 4, lok. 206, 02-758 Warszawa, KRS 0000322803, NIP 951-22-75-561, Kapitał zakładowy: 200 000 zł
© 2024 Marketing Relacji Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.