Aktualnie jesteś w: Home / Blog / Zasady efektywnej komunikacji w biznesie – odcinek 1

Zasady efektywnej komunikacji w biznesie – odcinek 1

Zasady efektywnej komunikacji w biznesie – odcinek 1

31.01.2023

Autor: Jan Załęcki – Wiceprezes Zarządu Marketing Relacji Sp. z o.o.

Odcinek 1 – Forma komunikacji, spotkania, zapytania

Jeśli chcesz osiągać lepsze wyniki z pracy lub zależy Tobie na tym, aby Twój zespół osiągał lepsze wyniki, to koniecznie przeczytaj poniższe informacje. Przydadzą się one Tobie bez względu na to na jakim obecnie pracujesz stanowisku.

Jestem przekonany, że jeśli wprowadzisz do swoje pracy choć jedną zasadę to na pewno poprawią się Twoje wyniki. A jeśli chcesz uzyskać większe postępy, to najlepiej konsekwentnie stosuj wszystkie zasady. Konsekwentne stosowanie zasad pomoże Tobie nie tylko w poprawie wyników, ale również przyspieszy Twój awans. Zaczynamy.

  1. Przy mniej ważnych i mniej pilnych sprawach komunikuj się mailowo.
  2. Sprawy ważne omawiaj telefonicznie lub podczas zdalnych spotkań.
  3. Najważniejsze kwestie omawiaj z drugą osobą lub całym Zespołem podczas osobistego spotkania.
  4. Przed spotkaniem przygotuj lub przeczytaj agendę.
  5. Przegotuj się dobrze do każdej rozmowy lub do każdego spotkania. Pomyśl co może być ważne dla drugiej osoby lub dla Projektu. Gdzie są największe zagrożenia? W czym możesz być przydatny/ przydatna?
  6. Podczas spotkań zawsze rób notatki.
  7. Jeśli jesteś organizatorem spotkania, to na samym początku określ: cel spotkania, czas trwania spotkania, przedstaw agendę i ustal osobę, która przygotuje i wyśle notatkę z ustaleniami do wszystkich uczestników. Pod koniec spotkania określ zadania i termin, w którym ma wykonać każda osoba określone zadanie.
  8. Jeśli jesteś Handlowcem / Doradcą klienta, to dobrze poznaj firmę, osobę i potrzeby tej firmy i osoby.
  9. Jeśli składasz zapytanie na przygotowanie oferty, to nie wysyłaj tylko jednego zdania. Zawsze krótko przestaw swoją firmę, określ potrzeby, założenia i podaj terminy przygotowania oferty i wyboru wykonawcy.
  10. Bez względu na to czy jesteś klientem, wykonawcą lub innym uczestnikiem Projektu szanuj swój czas i czas wszystkich osób.

 

Koniecznie napisz nam, jaka zasada przy komunikacji w biznesie z wymienionych powyżej lub innych, jest dla Ciebie najważniejsza!

#KomunikacjaWBiznesie #KomunikacjaBiznesowa #Rozwój #Sukces #Biznes

Jak oceniasz ten artykuł?
[Total: 2 Average: 5]

Kategorie bloga

O Redakcji i Blogu

Artykuły na bloga powstają w zespole pod redakcją Jana Załęckiego – Od samego początku kariery zawodowej dążyłem do wspierania w rozwoju obecnych i przyszłych liderów rynków. Naszym Klientom oferuję innowacyjne rozwiązania ukierunkowane na osiąganie celów strategicznych. Tworzymy blog ekspercki dotyczący marketingu relacji. Teorię marketingową i statystyki zawarte w światowych raportach łączymy z case study – fachowo analizujemy bieżącą sytuację na rynku i prognozy w marketingu relacji, który stanowi podstawę tematyczną w naszych artykułach.

Marketing Relacji Sp. z o.o., ul. Mangalia 4, lok. 206, 02-758 Warszawa, KRS 0000322803, NIP 951-22-75-561, Kapitał zakładowy: 200 000 zł
© 2024 Marketing Relacji Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.