Aktualnie jesteś w: Home / Blog / Jedyna stała w biznesie i życiu to zmiana.

Jedyna stała w biznesie i życiu to zmiana.

Jedyna stała w biznesie i życiu to zmiana.

29.04.2020

Jedyna stała w biznesie i życiu to zmiana. Rynek się zmienił i na pewno nie będzie to co było. Dotyczy to zarówno biznesu jak też życia prywatnego. W obecnej sytuacji masz wybór:
Możesz narzekać, że wieje wiatr, albo otwórz żagiel i skorzystaj z tego wiatru.

Możesz narzekać jak deszcz pada, albo posadź rośliny i ciesz się nimi.
Możesz narzekać na słońce, albo będąc właścicielem domu zainstaluj panele fotowoltaiczne oszczędzaj co miesiąc aż 90% kosztów opłat za energię.

W obecnym czasie, możesz narzekać na obecną sytuację i wirusa, albo podejmij decyzję prywatną i zawodową.
Prywatnie przeanalizuj, czy firma w której pracujesz i to co robisz zapewni Ci rozwój w przyszłości?
Czy chcesz być dalej pracownikiem, czy może warto pomyśleć o własnym biznesie? Ale pamiętaj, że statystycznie w ciągu 2 pierwszych lat 50% nowo powstałych firm upada, a po 5 latach pozostaje tylko 10% nowo powstałych firm.

Jeśli już jesteś Właścicielem firmy, odpowiadasz za Zespół lub tylko za swoją pracę, to przeanalizuj dokładnie najważniejsze procesy, sposoby działania i osiągane wyniki.
W pierwszej kolejności w trudnym okresie należy zminimalizować koszty wszędzie, gdzie jest to możliwe.
Warto wiedzieć, że z badań IAB Polska wynika, że co piąta firma z branży reklamy online może upaść do końca 2020 roku. Natomiast aż 87% firm z branży reklamy online odczuwa już negatywne skutki pandemii.
Najlepsi pracodawcy wiedzą o tym, że zwolnienia Pracowników to ostateczność. Zanim zwolnisz choćby jednego Pracownika z powodu pandemii koronawirusa warto przemyśleć gruntownie tę decyzję. To jest ostateczność. O Pracodawcach, którzy zbyt szybko pozbywają się Pracowników, szybko rozejdą się: w firmie, na rynku i w internecie negatywne opinie.

Jedyna stała w biznesie i życiu to zmiana.

Pracodawcy którzy w tym okresie utrzymają Zespół, oszczędzą na kosztach rekrutacji i szkolenia nowych Pracowników. A co najważniejsze, Pracownicy powinni to docenić poprzez akceptację ograniczeń kosztowych i dobrą pracę.
Warto, aby mieć dużo pokory w sobie, wiem to z własnego doświadczenia. Cały czas trzeba się uczyć. Czasami warto zwrócić się o pomoc do kogoś, kto nam doradzi.
Z moich doświadczeń wynika, że też popełnialiśmy błędy. W latach 2008 -2012 podczas zawirowań na rynku, może zabrakło nam wtedy, osób które by wsparły nas i doradziły korzystne rozwiązania.

Dla firm które są otwarte na zmiany i chcą porozmawiać, gratisowo mogę dokonać wstępnej analizy i optymalizacji procesów i działań z gwarancją obniżki co najmniej 20% a niekiedy nawet do 50% kosztów!
W tym okresie bardzo ważne jest aby zacząć od obniżki kosztów nie tylko w firmie, ale też w życiu prywatnym.

Przed nami dłuższy weekend majowy, może warto poświęcić trochę czasu na lekturę książki „Bogaty ojciec, biedny ojciec” Roberta T. Kiyosaki. Na obecny czas jest to bardzo dobra lektura napisana bardzo czytelnym i prostym językiem. W pierwszych rozdziałach książki Kiyosaki precyzuje co jest kosztem, a co aktywem. Bez względu na co robisz i gdzie mieszkasz warto przeczytać tą ważną publikację, która stała się bestsellerem. Na całym świecie przeczytało ją już wiele mln osób.

Podobnie jak Ty dzisiaj Kiyosaki też miał duże trudności. Kiedy przygotował unikalne porady w zakresie zarządzania swoimi finansami, na początku odmówiło mu publikacji ponad 1 000 wydawnictw!

Czy Ty też masz taką determinację, aby zrealizować swój dobry pomysł?

Podsumowując: jedyna stała w naszym życiu to zmiana.
Tylko od Ciebie zależy jak podejdziesz do obecnej sytuacji. Jeśli dokonasz teraz mniejszych lub większych dobrych zmian w życiu prywatnym i/lub zawodowym, to będą one przynosiły profity w przyszłości.

Od Twojej postawy zależy bardzo dużo. Niezależnie czy jesteś Szefem Zespołu w firmie, czy Pracownikiem, czy Rodzicem.
Twoje działania przekładają się na Zespół i na Rodzinę. Wszyscy na Ciebie patrzą. Daj dobry przykład.
A jeśli już podjąłeś jakieś zmiany, to super. Możesz się tym podzielić i zmobilizować innych do zmian.

A może ktoś zechce podzielić się swoimi zmianami, których dokonał w ostatnim czasie?

Jak oceniasz ten artykuł?
[Total: 0 Average: 0]

Kategorie bloga

O Redakcji i Blogu

Artykuły na bloga powstają w zespole pod redakcją Jana Załęckiego – Od samego początku kariery zawodowej dążyłem do wspierania w rozwoju obecnych i przyszłych liderów rynków. Naszym Klientom oferuję innowacyjne rozwiązania ukierunkowane na osiąganie celów strategicznych. Tworzymy blog ekspercki dotyczący marketingu relacji. Teorię marketingową i statystyki zawarte w światowych raportach łączymy z case study – fachowo analizujemy bieżącą sytuację na rynku i prognozy w marketingu relacji, który stanowi podstawę tematyczną w naszych artykułach.

Marketing Relacji Sp. z o.o., ul. Mangalia 4, lok. 206, 02-758 Warszawa, KRS 0000322803, NIP 951-22-75-561, Kapitał zakładowy: 200 000 zł
© 2024 Marketing Relacji Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.