Aktualnie jesteś w: Home / Blog / Co ma największy wpływ na zwiększenie wartości firmy?

Co ma największy wpływ na zwiększenie wartości firmy?

Co ma największy wpływ na zwiększenie wartości firmy?

09.04.2018

W okresie 24 lat miałem przyjemność wspierać w stałym rozwoju wiele zacnych firm. Poznałem dużą ilość fantastycznych Osób, od których sporo się od nich nauczyłem. Stale pogłębiam w swoją wiedzę. Zacznę od najważniejszej kwestii dla każdej firmy.

Osobiście dla mnie bardzo ważne są relacje a zwłaszcza stałe budowanie relacji. Dlatego ufam, że będzie to dobre miejsce do wymiany poglądów i utrzymania relacji z zainteresowanymi. Dobre relacje są bardzo ważne również w biznesie. Przez ostatnie 10 lat koncentruję się właśnie na tym zagadnieniu.

25 lat temu w USA Zespół Managerów na czele z Fredem Reichheldem udowodnił, że firmy, które najszybciej rozwijają się posiadają najwięcej zadowolonych Klientów i Pracowników. Droga do prawdziwego wzrostu jest wynikiem lojalności Pracowników i Klienci. Klienci lubią robić interesy z takimi firmami i kompetentnymi Pracownikami, którzy ich słuchają i rozumieją potrzeby. Wówczas przekazują swoje wyrazy uznania oraz pochwały swoim przyjaciołom i znajomym. Dlatego w ostatnim czasie powstało wielu publikacji, które określają związek między lojalnością a zyskami. Własne obserwacje i wnioski przedstawię w następnych postach.

Wartościowo zbudowane relacje w biznesie powodują zadowolenie Klientów ze współpracy, a tym samym zwiększą ich satysfakcję. W rezultacie rosną przychody, zyski i wartość firmy na skutek:

  • Zmniejszenia churn-u i zwiększenia wskaźnika utrzymania Klientów
  • Możliwości zwiększenia marży – zadowoleni Klienci mniej wrażliwi na cenę
  • Częstszych zakupów i zakup dodatkowych produktów/ usług
  • Zmniejszenia kosztów związanych z kosztownym pozyskiwaniem nowych Klientów metodą tradycyjną, w zamian pozyskanie nowych Klientów z poleceń po znacznie niższych kosztach

Dlatego najlepsze firmy uzyskuję ponad 80% przychodów z powtórnych zakupów i poleceń. W rezultacie firmy, które dbają o swoich Klientów najszybciej rozwijają się przy wysokiej rentowności.

W przyszłym tygodniu planuję napisać coś na temat: „Dobre i złe zyski w firmie”.

Ten artykuł został zamieszczony również na LinkedIn: Link (https://www.linkedin.com/pulse/co-ma-największy-wpływ-na-zwiększenie-wartości-firmy-jan-załęcki/ )

Zapraszamy do komentarzy i dyskusji. Z góry dziękujemy za polecenia i komentarze.
Autor: Jan Załęcki – Wiceprezes Zarządu, Spółka Marketing Relacji Sp. z o.o.

Jak oceniasz ten artykuł?
[Total: 0 Average: 0]

Kategorie bloga

O Redakcji i Blogu

Artykuły na bloga powstają w zespole pod redakcją Jana Załęckiego – Od samego początku kariery zawodowej dążyłem do wspierania w rozwoju obecnych i przyszłych liderów rynków. Naszym Klientom oferuję innowacyjne rozwiązania ukierunkowane na osiąganie celów strategicznych. Tworzymy blog ekspercki dotyczący marketingu relacji. Teorię marketingową i statystyki zawarte w światowych raportach łączymy z case study – fachowo analizujemy bieżącą sytuację na rynku i prognozy w marketingu relacji, który stanowi podstawę tematyczną w naszych artykułach.

Marketing Relacji Sp. z o.o., ul. Mangalia 4, lok. 206, 02-758 Warszawa, KRS 0000322803, NIP 951-22-75-561, Kapitał zakładowy: 200 000 zł
© 2024 Marketing Relacji Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.