Aktualnie jesteś w: Home / Blog / Co wydarzyło się w minionych 7 latach w Europie, w Polsce a co w Twojej firmie? Jakie są Plany strategiczne Waszej Spółki na rok 2016 i najbliższe lata ?

Co wydarzyło się w minionych 7 latach w Europie, w Polsce a co w Twojej firmie? Jakie są Plany strategiczne Waszej Spółki na rok 2016 i najbliższe lata ?

Co wydarzyło się w minionych 7 latach w Europie, w Polsce a co w Twojej firmie? Jakie są Plany strategiczne Waszej Spółki na rok 2016 i najbliższe lata ?

15.02.2016

Po okresie światowego kryzysu, który przypadał na lata 2008 – 2014 gospodarki poszczególnych krajów dźwignęły się z zapaści. Potwierdzają to wskaźniki PKB gospodarek poszczególnych krajów.

 

 

Wg badań Eurostatu wartości PKB wynosiły odpowiednio:Blog 52, Tabelka nr 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniu 14 września 2009 do Warszawy przybył Philip Kotler. Wystąpił podczas Seminarium „Czas Chaosu – Czas nowych możliwości”  Podczas spotkania omówił sposoby pokonywania recesji. Wyjaśnił zasady jak w zmieniającym się świecie zarządzać marketingiem i sprzedażą. Całą koncepcję opisał w książce: „CHAOS Zarządzanie i marketing w erze turbulencji”, której Kotler jest współautorem z John A. Caslione.

Dla osób, które jeszcze nie zdążyły ją przeczytać z dużą satysfakcją rekomenduję tę książkę, co potwierdzają moje rekomendacje w publikacji pierwszego wydania. Kotler zalecił, aby firmy zrewidowały swoje podejście do sprzedaży. Każda Firma powinna zmienić się z Handlowca w Dostawcę wartości.

Zaprezentował nowy sposób myślenia kategoriami wartości. Tylko tego typu działanie gwarantuje sukces marketingu i sprzedaży. W planowaniu sukcesu uzyskiwania wysokiej rentowności Spółki niezbędne są m.in. system komunikowania i dostarczania wartości, zadowolenie Klienta. Źródłem nowych pomysłów są: Naukowcy, Pracownicy, Klienci i Partnerzy. Dlatego tak ważne są systematyczne badania Konsumentów. Grupę tą tworzą aktualni, byli i potencjalni Klienci. Należy pamiętać o tym, że marketing ulega ewolucji.
Z marketingu transakcyjnego, przekształcił się w marketing relacyjny a obecnie jest to Marketing 3.0 skupiający się na wartościach.

Seminarium zostało zakończone sentencją:
“Jeśli za pięć lat twój biznes będzie wyglądał jak dziś, to znaczy, że zmierzasz ku upadkowi.”
Dlaczego dziś o tym wspominam ? Jestem przekonany, że warto zatrzymać się na chwilę.
Warto przeanalizować jakie zmiany nastąpiły w minionych latach w naszej organizacji ?
A jeszcze bardziej ważne jest, jakie zmiany zaplanowaliśmy  na ten 2016 rok i kolejne lata !
Dla Polski przewiduje się wzrost PKB: 2016 r. – 3,3 % i 2017 r. – 3,5 %. U nas zaszły bardzo duże zmiany.
A co zaplanowała Wasza Spółka ?
Jakie zmiany przygotowaliście, aby zrealizować strategię Spółki ?

Zainteresowanym całą prezentację z Seminarium, w tym miejscu udostępniamy: prezentację.

Polecam!
Blog nr 52, zdjęcie prezentacji

Jak oceniasz ten artykuł?
[Total: 0 Average: 0]

Kategorie bloga

O Redakcji i Blogu

Artykuły na bloga powstają w zespole pod redakcją Jana Załęckiego – Od samego początku kariery zawodowej dążyłem do wspierania w rozwoju obecnych i przyszłych liderów rynków. Naszym Klientom oferuję innowacyjne rozwiązania ukierunkowane na osiąganie celów strategicznych. Tworzymy blog ekspercki dotyczący marketingu relacji. Teorię marketingową i statystyki zawarte w światowych raportach łączymy z case study – fachowo analizujemy bieżącą sytuację na rynku i prognozy w marketingu relacji, który stanowi podstawę tematyczną w naszych artykułach.

Marketing Relacji Sp. z o.o., ul. Mangalia 4, lok. 206, 02-758 Warszawa, KRS 0000322803, NIP 951-22-75-561, Kapitał zakładowy: 200 000 zł
© 2024 Marketing Relacji Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.