Aktualnie jesteś w: Home / Blog / Visual content marketing – istotny marketing w 2015 roku

Visual content marketing – istotny marketing w 2015 roku

Visual content marketing – istotny marketing w 2015 roku

07.05.2015

To, że w reklamach wykorzystujemy atrakcyjne, ładne, interesujące obrazki – to standard. Tak samo jak to, że sama grafika już nie zawsze w marketingu wystarcza. Jeśli nie chcemy pójść w tworzenie video (jak podają badania SundaySky, umieszczenie tego słowa w tytule mailingu zwiększa CTR o 13%!), kolejną ścieżką są grafiki interaktywne.

Ich postęp najlepiej widać na infografikach – najpierw powstawały jako nieruchome, scrollowane, w postaci jednego, nieskalowalnego obrazka. Jak doskonale wiemy, w erze marketingu mobilnego nie jest to rozwiązanie rozsądne – taka forma źle wygląda na mniejszych ekranach smarffonów, zwłaszcza jeśli infografika zawiera dużo tekstu (który, po zmniejszeniu, staje się niewyraźny). Drugą dużą wadą był brak możliwości dialogu, a więc – brak marketingu relacji, jaka może się nawiązać między Klientem a Firmą. Po trzecie zaś – żyjemy już w świecie Internetu, gdzie wszystko, co interesujące, musi się ruszać, wchodzić z nami z interakcję.

Roos Crooks, dyrektor kreatywny Kolumn Five, zdefiniował termin webgraphics – a więc grafik, które oprócz bycia atrakcyjnymi wizualnie, posiadają także kod (zazwyczaj HTML, CSS czy jQuery), co przyczynia się do ich interakcji.

Nowy model komunikacji z Klientem widać także doskonale w e-mailingu. Także Marketing Relacji korzysta z innowacyjnej kreacji, która w dużej mierze opiera się właśnie na czynnym, a nie biernym kontakcie z osobą odczytującą wiadomość – dotyczy to zarówno osób z baz B2B, jak i B2C.

Jakie płyną korzyści z posiadania interakcyjnych elementów graficznych? Po pierwsze – to Klient wybiera informacje, które są dla niego najistotniejsze, klikając w elementy, które interesują go najbardziej. Jeśli ponadto będziemy zbierać dane dotyczące klików, stworzy nam się profil behawioralny danej osoby – a jak wiadomo, targetowanie behawioralne jest niezwykle skuteczne (na łamach naszych artykułów przytaczaliśmy przykłady, w których dzięki targetowaniu firmy miały wyższy CTR aż o 57 (!) %). Ponadto – Klient spędza z nami więcej czasu, przez co zaznajamia się z samą firmą, jej logiem, kolorystyką; jest to doskonały sposób na budowanie świadomości marki.

Wielopoziomowe kreacje, z jednej strony odbierane przez Klienta jako reklama przyjazna, jednocześnie pozwalają Klientowi zapoznać się z informacjami, które go interesują. Jak nie trudno się domyśleć, tego typu marketing jest bardziej efektywny.

Jak oceniasz ten artykuł?
[Total: 0 Average: 0]

Kategorie bloga

O Redakcji i Blogu

Artykuły na bloga powstają w zespole pod redakcją Jana Załęckiego – Od samego początku kariery zawodowej dążyłem do wspierania w rozwoju obecnych i przyszłych liderów rynków. Naszym Klientom oferuję innowacyjne rozwiązania ukierunkowane na osiąganie celów strategicznych. Tworzymy blog ekspercki dotyczący marketingu relacji. Teorię marketingową i statystyki zawarte w światowych raportach łączymy z case study – fachowo analizujemy bieżącą sytuację na rynku i prognozy w marketingu relacji, który stanowi podstawę tematyczną w naszych artykułach.

Marketing Relacji Sp. z o.o., ul. Mangalia 4, lok. 206, 02-758 Warszawa, KRS 0000322803, NIP 951-22-75-561, Kapitał zakładowy: 200 000 zł
© 2024 Marketing Relacji Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.