Aktualnie jesteś w: Home / Blog / Trendy w branży i sprzedaży – najpopularniejsze bazy danych

Trendy w branży i sprzedaży – najpopularniejsze bazy danych

Trendy w branży i sprzedaży – najpopularniejsze bazy danych

10.03.2015

Jaka branża zyskała najbardziej dynamiczny wzrost wydatków na reklamy – i to wzrost znaczący, bo aż o 59%? Jak wynika z raportu IAB z 2014 to branża… odzieżowa pnie się ku górze. Wciąż na pierwszych miejscach jest motoryzacja, finanse i handel, ale to nie one mają największy wzrost.

IAB nie poprzestała na zauważeniu trendu, ale postanowiła zbadać go nieco dogłębniej. Co wynikło z przeprowadzonych badań? Stosunkowo ta sama ilość kobiet i mężczyzn kupuje w Internecie (51% kobiet i 49% mężczyzn), najczęściej kupujemy ubrania (78%) i buty (71%). W Internecie szukamy wiedzy na temat branży odzieżowej (59%), a naszymi głównymi źródłami są sklepy internetowe (45%), aukcje (36%), wyszukiwarki (33%) czy strony internetowe danych marek, usług czy produktów (29%). Ciekawe okazały się reklamy, które stanowiły solidne źródło wiedzy. Badani najczęściej wskazywali cztery typy reklam – reklamy w mailach (27%), reklama w formie dodatkowych okien w przeglądarce (25%), bannery na stronach internetowych (24%) oraz serwisy społecznościowe (29%).

Podsumujmy to, co udało nam się ustalić – coraz częściej zwracamy uwagę na reklamę odzieżową, co łączy się z coraz większym zainteresowaniem modą przez e-konsumentów. Pozostaje więc pytanie, jak do nich dotrzeć? Oni sami wskazywali skuteczność mailingu, określając to także jako źródło wiedzy. Jak wielokrotnie pisaliśmy, nasz mailing będzie jeszcze skuteczniejszy, jeśli wzbogacimy go o materiał wideo – skuteczność filmów potwierdza też raport IAB (wideo ma największy udział – aż na poziomie 7,3%!):

 

stat1

 

Niewiele jednak pomogą nam statystyki, jeśli nie wykorzystamy mądrze posiadanego potencjału. Przy wyborze targetu warto skupić się na dobrej bazie, która uwzględnia zainteresowania klientów.

W ofercie Spółki Marketing Relacji znajdziemy innymi wiele baz potencjalnych Klientów zainteresowanych modą, jak również korzystających z zakupów on-line. Posiadamy bazy osób, w tym między innymi kobiet zainteresowanych nie tylko markowymi produktami, ale również zdrowym trybem życia i ciekawym stylem bycia.
Posiadając ekskluzywne produkty, warto także zwrócić uwagę na dochód danej osoby – bardzo przydatne okazać się wtedy może targetowanie po zarobkach, o których już wspominaliśmy.

 

Jak oceniasz ten artykuł?
[Total: 0 Average: 0]

Kategorie bloga

O Redakcji i Blogu

Artykuły na bloga powstają w zespole pod redakcją Jana Załęckiego – Od samego początku kariery zawodowej dążyłem do wspierania w rozwoju obecnych i przyszłych liderów rynków. Naszym Klientom oferuję innowacyjne rozwiązania ukierunkowane na osiąganie celów strategicznych. Tworzymy blog ekspercki dotyczący marketingu relacji. Teorię marketingową i statystyki zawarte w światowych raportach łączymy z case study – fachowo analizujemy bieżącą sytuację na rynku i prognozy w marketingu relacji, który stanowi podstawę tematyczną w naszych artykułach.

Marketing Relacji Sp. z o.o., ul. Mangalia 4, lok. 206, 02-758 Warszawa, KRS 0000322803, NIP 951-22-75-561, Kapitał zakładowy: 200 000 zł
© 2024 Marketing Relacji Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.