Aktualnie jesteś w: Home / Blog / Powiedz mi, ile zarabiasz, a powiem Ci, do jakiego targetu należysz – targetowanie po zarobkach

Powiedz mi, ile zarabiasz, a powiem Ci, do jakiego targetu należysz – targetowanie po zarobkach

Powiedz mi, ile zarabiasz, a powiem Ci, do jakiego targetu należysz – targetowanie po zarobkach

27.01.2015

Wprowadzając produkt na rynek – lub promując już istniejący – trzeba dobrze znać swój target. Nie wystarcza już jednak wiadomość dotycząca płci czy miejsca zamieszkania. Już od dłuższego czasu można zauważyć pojawienie się kryterium dochodu, które znacząco może wpłynąć na powodzenie kampanii.
Wg ostatniej publikacji GUS – http://wynagrodzenia.pl/dane_gus.php – przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw wynosi 4 379 zł. Inflacja I w listopadzie 2014 – względem analogicznego miesiąca roku poprzedniego: -0,6%
Inflacja II w listopadzie 2014 – względem poprzedniego miesiąca: -0,2%
Istotne jest, że aż 90 % Polaków nie zarabia średniej krajowej! Dochód ściśle zależy od branży i wielkości przedsiębiorstwa – ich zależność pokazuje opracowanie ZPP na podstawie Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń z bieżącego roku.

 

 

tab0

 

Jak pozyskuje się takie rekordy? Dzięki wieloletnim badaniom skomplikowanym obliczeniom oraz analizom rynku można precyzyjne wskazać średni dochód na mieszkańca, na gospodarstwo domowe, w określonej mikrolokalizacji wielkości kwadratu około 100x 100 m w całej Polsce. Porównując dane o dochodach oraz dane z baz danych można z wysokim prawdopodobieństwem określić dochód każdego gospodarstwa w Polsce oraz każdego mieszkańca. Do tego niezbędna jest jeszcze informacja o wielkości rodziny, czyli gospodarstwa domowego.

Łącząc wszystkie powyższe informacje – w praktyce otrzymujemy bezcennych bazy potencjalnych Klientów dla każdej firmy, która dostarcza na rynek produkty lub usługi z wyższej półki.
Dla Klientów indywidualnych posiadamy bazy z dochodem netto na gospodarstwo domowe:

tab1
Lub z dochodem na mieszkańca:

 

tab2

Więcej: https://marketingrelacji.com/opis-baz-b2c

 

Łącząc informacje z bazy B2B Efekt (wielkość ponad 3,2 mln rekordów) z informacjami o dochodzie wg mikrolokalizacji, otrzymamy interesujące informacje na temat zamożności lokalizacji firm lub działalności gospodarczych.

tab3

Więcej informacji i statystyk z naszych baz znajduje się na podstronie: https://marketingrelacji.com/opis-baz-b2c

 

Z analiz naszych Klientów wynika, że trafność tych informacji jest wysoka i wynosi 60- 80%.
W związku z trudnością związaną z pozyskaniem informacji o dochodzie, koszt takiego rekordu może być nieco wyższy – im informacja jest trudniej dostępna, tym ona wzrasta. Aby uzupełnić swoją bazę o nowe kryterium – czyli kryterium zarobków – musimy liczyć się z kosztem w zależności od formy komunikacji. I tak dla adresów z mailami dodatkowy koszt wynosi od 0,025 zł do 0,225 zł, zaś do kampanii telemarketingowych i adresowych od 0,10 zł do 2zł.

Pomimo dopłat nabycie rekordu z informacją o zarobkach dla każdego Klienta oferującego produkt z wyższej półki jest wysoce opłacalne.
Średni łączny koszt dotarcia do precyzyjnej grupy w stosunku do wysyłania emaili „w ciemno” lub do telefonowania „ na ślepo” z wykorzystaniem informacji o dochodzie można obniżyć nawet 10-krotnie.

Najważniejsze jest, aby każda firma zbadała podczas testów jaki faktyczny dochód Klientów jest optymalny dla danego produktu lub usługi.

Optymalizacja efektów i kosztów jest silną przewagą konkurencyjną naszej Spółki.
Bazujemy tu na 20-letnim doświadczeniu Kadry Managerskiej w kampaniach dla liderów wielu rynków.
Poza informacją o zarobkach, niezwykle cenna jest znajomość danego regionu – oraz jego potencjału w branży, o czym pisaliśmy już w jednym z artykułów.

Jak oceniasz ten artykuł?
[Total: 0 Average: 0]

Kategorie bloga

O Redakcji i Blogu

Artykuły na bloga powstają w zespole pod redakcją Jana Załęckiego – Od samego początku kariery zawodowej dążyłem do wspierania w rozwoju obecnych i przyszłych liderów rynków. Naszym Klientom oferuję innowacyjne rozwiązania ukierunkowane na osiąganie celów strategicznych. Tworzymy blog ekspercki dotyczący marketingu relacji. Teorię marketingową i statystyki zawarte w światowych raportach łączymy z case study – fachowo analizujemy bieżącą sytuację na rynku i prognozy w marketingu relacji, który stanowi podstawę tematyczną w naszych artykułach.

Marketing Relacji Sp. z o.o., ul. Mangalia 4, lok. 206, 02-758 Warszawa, KRS 0000322803, NIP 951-22-75-561, Kapitał zakładowy: 200 000 zł
© 2024 Marketing Relacji Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.